Filenin Sultanları Avrupa İkincisi Oldu

0

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2019 Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası finalinde Sırbistan’a 3-2 yenilerek Avrupa ikincisi oldu.

İlginizi Çekebilir:

A Milli Kadın Voleybol Takımı Avrupa İkincisi!

16 yıl aradan sonra Avrupa Şampiyonası‘nda final oynayan Türkiye, Sırbistan’a 3-2 yenilerek turnuvaya ikinci olarak veda etti. Bu sonuç ile beraber Avrupa ikincisi olan Türkiye 16 yıl aradan sonra yine gümüş madalyada kaldı.

Karşılaşmanın ilk setine Sırbistan başlarken, ilk bölümü konuk ekip 3-2 skor ile öne geçti. İlk sette savunmada üst üste hatalar yapan Filenin Sultanları rakibinin ataklarına karşı koyamadı ve rakip ekibin 6-3 gerisine düştü.

Daha sonrasında ise Eda Erdem Dündar’ın sahneye çıkmasıyla 9-9 eşitliği yakaladığımız maçta Türkiye ilk kez 15-14′lük skorla Sırbistan’ın önüne geçmeyi başardı.

Bu dakikalarda hücumda rakibine karşı üstünlük kurmayı başaran milliler farkı açtı ve skoru 14-19‘a getirdi. Başarılı hücum sonrasında ay-yıldızlılar ilk seti 25-21 kazanarak öne geçti.

İkinci sette ise rakibine karşı üstünlük kurmakta zorlanan milliler üst üste yapmış olduğu hatalar ile beraber rakibinin sayılarına en gel olmadı ve konuk takım seti 25-21 kazarak 1-1 eşitliği sağladı.

Üçüncü sete ise Meryem Boz‘un sayısıyla başlayan Türkiye, hücumlarda tüm smaçları dışarı atında rakip 9-4′lük üstünlük yakaladı. Hücumda yine istediği grafiği bir türlü yakalayamayan Filenin Sultanları, bu seti de Sırbistan’a karşı 25-21 kaybederek rakibinin 2-1 gerisine düştü.

Dördünce Sette Skor 2-2 Oldu

Dördünce sete de kötü başlayan ay-yıldızlılar rakibi karşısında geri düştü. Daha sonrasında Meryem Boz ve Zehra Güneş ile satıları bulan Türkiye maçta 3-3’lük eşitlik yakaladı. Fakat, yine şansı yaver gitmeye milliler rakibinin 8-6 gerisine düştü.

Buna rağmen oyundan kopmayan Türkiye, hücumda yakaladığı grafik ile beraber skoru 8-8‘e eşitledi. Oldukça heyecanlı geçen seti Türkiye Eda Erdem Dündar’ın sayısıyla maçta 2-2 eşitliği yakaladı.

A Milli Kadın Voleybol Takımı Şampiyonluk Şansını Yine Kullanamadı

Tie-break setine başarılı hücum ile 7-4 öne geçen ay-yıldızlılar üst üste hatalar yapınca fark bire indi ve skor 7-6 oldu. Milli takımın üst üste hataları sonucu Sırbistan 11-9 öne geçti.

Maçın son sahneleri ise tabiri caizse nefes kesit. Maçın sonuna doğru  Fatma Yıldırım’ın smacıyla tekrar 12-11 öne geçen Türkiye bu üstünlüğünü koruyamadı ve seti 15-13 kaybetti.

Bu sonuçla beraber maçı kaybeden A Milli Kadın Voleybol Takımı tarihinde ikinci kez çıktığı final maçında şampiyonluk şansını kullanamadı.

Kaynak: AA

Paylaş

Yorum bırakın