9 İlde Çıkan Orman Yangınları Söndürüldü

0

9 İlde çıkan orman yangınları tamamen söndürüldü. Tarım ve Orman Bakanlığından yapılan yazılı açıklamayla beraber, Adana, Bursa, Amasya, Kahramanmaraş, Antalya, Zonguldak, Kastamonu, Mersin ve Muğla’da çıkan orman yangınlarının tamamının söndürüldüğü belirtildi.

9 İlde Çıkan Orman Yangınları Söndürüldü

Tarım ve Orman Bakanlığından yapılan yazılı açıklamayla birlikte, Adana, Bursa, Amasya, Kahramanmaraş, Antalya, Zonguldak, Kastamonu, Mersin ve Muğla’da çıkan orman yangınlarının tamamının söndürüldüğü belirtildi.

Yapılan yazılı açıklamada Orman Genel Müdürlüğü Yangınla Mücadele Ekiplerinde dün 9 ilde çıkan orman yangınlarının ortalama 12 dakikada ilk müdahalenin gerçekleştirildiğine dikkat çekiliyor. Adana, Bursa, Amasya, Kahramanmaraş, Antalya, Zonguldak, Kastamonu, Mersin ve Muğla‘da çıkan yangınların söndürüldüğü yönelik yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“Yangın yerlerinde soğutma çalışmaları devam ederken, mevsim koşulları ve rüzgar gibi etkenlerde göz önünde bulundurularak, ormanlar 7/24 esasına göre ekiplerimizce gözetim altında tutulmaktadır.”

Orman Yangınları

Son birkaç aydır orman yangınları sık sık gündeme geliyor. En son olarak İzmir’de yaşanan orman yangını vatandaşları bir hayli korkutmuştu. Üçüncü gününde ancak kontrol altına alınabilen yangın sonucu 500 hektarlık alan kül olmuştu.

Orman Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan raporlara göre son bir yılda tam 345 orman yangını çıktı. Bu yangınlarda ise 2 bin 297 hektar yani, 2 bin 265 futbol sahası büyüklüğünde çocuklara miras bırakmamız gereken güzellik yok oldu.

İlginizi Çekebilir: Nükleer Patlama Yeni Çernobil Faciası Mı?

Paylaş

Yorum bırakın