Trabzon’un En İşlek Caddesi Trafiğe Kapatılabilir!

0

Trabzon’un en işlek Kahramanmaraş Caddesi Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden düzenleneceği açıklandı. Peki, Kahramanmaraş Caddesi trafiğe kapatılıyor mu? İşte detaylar…

Kahramanmaraş Caddesi Trafiğe Kapatılıyor Mu?

Trabzon’un Orhahisar İlçesinde yer alan Kahramanmaraş Caddesi şehir içi trafiğinde yapılacak olan yeni düzenlemeyle birlikte araçlara büyük oranda kapatılacak.

Trabzon Büyükşehir  Belediyesi tarafında yapılacak olan düzenleme sonrasında, şehrin en işlek caddesi olan Kahramanmaraş Caddesi, taşıt trafiğine tek yönlü olarak kapatılacak. Bununla birlikte caddedeki kaldırımları da genişletecek olan Trabzon Büyükşehir Belediyesi, caddeyi yaya trafiğine daha ferah hale getirecek.

Dolmuşlar Sahile Yönlendirilecek

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ekipleri Kahramanmaraş Caddesi üzerindeki düzenlemelerine yoğunlaşmışken, şehir içi dolmuş depolama alanlarının da büyük olasılıkla sahil bandına alınacağı öğrenildi. Bunun yanı sıra yeni düzenlemenin haricinde eski güzelliğini kaybeden Gazipaşa Caddesi‘nin de yeniden düzenlenerek şehir içi trafiğine hizmet sunması sağlanacak. Ayrıca yapılan açıklamalara göre her iki caddede de peyzaj çalışmaları yapılacak.

Çalışmalar Vatandaşı Mağdur Etmeden Yürütülecek

Konuyla ilgili bir takım açıklamalarda bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu açıklamasında ise şu ifadelere yer veriyor:

Ortaya çıkacak tabloya göre Gazipaşa’yı da çift yönlü yapmak gerekecek” demişti. Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç de, “Maraş ve Gazipaşa önemli iki caddemiz. Bütün kesimleri mutlu edip mağdur etmeyecek bir çözüm bulunmalı.

İlginizi Çekebilir: Dağların Eteğindeki Güzellik | Hamsiköy

Paylaş

Yorum bırakın