Dağların Eteğindeki Güzellik | Hamsiköy

0

Trabzon’un doğal güzelliklerinden biri olan Hamsiköy görenleri kendine hayran bıraktırıyor. İşte karşınızda dağların eteğindeki güzellik Hamsiköy!

İlginizi Çekebilir: Loç Vadisi Seyir Terası’na Yoğun İlgi

Hamsiköy Görenli Kendine Hayran Bıraktırıyor!

Trabzon’un Maçka ilçesindeki Zigana Dağı eteklerinde bulunan ve doğal güzelliklerin yanı sıra yaklaşık bir asırdır sütlacıyla tanınan Hamsiköy, dört mevsimde farklı güzelliklere ev sahipliği yapıyor.

Trabzon il merkezine 50, Maçka ilçesine ise 20 kilometre uzaklıkta olan ünlü Hamsiköy, tarihi İpekyolu güzergahı üzerinde yer alıyor. Son zamanlarda alternatif tatil arayanların akınına uğrayan Hamsiköy, hem el değmemiş doğasıyla hem de serin sularıyla dikkat çekiyor.

1300 rakım değerine sahip olan doğa harikası Hamsiköy, son yıllarda yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline gelmiş durumda. Tatilcilere şehrin stresinden uzak ve sessiz bir sakin tatil seçeneği sunan ünlü Hamsiköy, bu yüzden alternatif tatil yapacakların bir hayli ilgisini çekmeyi başarıyor.

Dağ bisikleti ve trekking gibi aktivitelerinde rahatlıkla yapıldığı Hamsiköy, aynı zamanda atlı safari, zipline gibi farklı alternatifleri de ziyaretçisine sunuyor.

Hamsiköy Tarihte Önemli Bir Yere Sahip

Doğal güzellikleriyle ön plana çıkan Hamsiköy hakkında bir takım açıklamalarda bulunana Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, söz konusu köyün tarih boyunca her alan ön planda olduğuna dikkat çekti.

HAMSİKÖY SÜTLACI

Bunun yanı sıra Hamsiköy sütlacının bir dünya markası olduğuna dikkat çeken Maçka Belediye Başkanı, bununda bölgeye olan ilgiyi arttırdığını vurguladı. Daha sonrasında açıklamasına devam eden Koçhan şu ifadelere yer verdi.

Son yıllarda yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistler de bölgeye yoğun ilgi gösteriyor. Son yıllarda özellikle Orta Doğu ülkelerinden gelen turistlerin de ilgisinin bu bölgeye artmasıyla Hamsiköy bölgesinde, hızla konaklama merkezlerinin arttığını görüyoruz. Bu anlamda biz belediye olarak büyük oteller tarzında değil de daha doğaya uygun otellerin bulunduğu bir turizm destinasyonu olarak Hamsiköy’ü planlıyoruz.

Hamsiköy’e olan ilginin giderek daha da ön plana çıkacağına dikkat çeken Belediye Başkanı açıklamasında, “Hamsiköy, Maçka’nın önemli bir turizm destinasyonu olma noktasında hızla ilerliyor. Hamsiköy’ün doğal güzelliği, bozulmayan yaylaları ve şelaleleri, turizmde önem arz ediyor. Bu anlamda Hamsiköy’ü koruyarak, daha da güzelleştirerek yolumuza devam edeceğiz. Önümüzdeki 4-5 yılda Hamsiköy’ün değerinin daha da artarak bölgede önemli bir turizm merkezi haline geleceğine inanıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Paylaş

Yorum bırakın