Bugatti Chiron Sport Dünya Hız Rekorunu Kırdı (VİDEO)

0

Bugatti Chiron Sport saate 490 km hız yaparak dünya hız rekorunu kırdı. 1.500 beygir güç üreten Bugatti Chiron Sport sahip olduğu özellikler ile ön plana çıkıyor.

İlginizi Çekebilir: Overture Dünyanın En Hızlı Ticari Uçağı Olacak

Bugatti Chiron Sport Dünya Hız Rekorunu Kırdı

Bugatti Chiron Sport, Fransa’nın Ehra-Lessien bölgesinde yapmış olduğu hız denemesinde 490 kilometre hıza ulaşmayı başardı. Daha önceden Veyron modeli ile bir dönem hız rekorlarını alt üst eden Bugatti, şimdi de Chiron Sport modeliyle adından söz ettiriyor.

Andy Wallace’ın sürücü koltuğunda  oturduğu Chiron Sport prototipi, gerçekleştirilen hız denemesinde saate 490.48 kilometre hıza ulaşarak önemli bir rekora imza attı. Başarıyla sonuçlanan hız denemesi, Alman merkezli teknik deneyim şirketi TÜV tarafında da onaylandı.

Söz konusu bu prototip araç Bugatti ve iş ortakları tarafından özel olarak geliştirildiğini de belirtelim. Standart modele kıyasla 25 santimetre daha uzun olan Sport modelin aynı zamanda yere basma gücünün azaltılması adına difüzörünün yeniden elden geçirildiğini görmekteyiz. Bunun yanı sıra arka kanat ile yolcuğu koltuğu gibi parçaların söküldüğü araçta, lazer kontrollü otomatik süspansiyon ve takla barı gibi önemli özelliklere de ev sahipliği yapıyor.

Hız testi ile ilgili iddialı açıklamalarda bulunan Bugatti başkanı  Stephan Winkelmann ise rekorlar konusunda kendilerini yeterince kanıtladıklarını ve gelecekte başka alanlarda olacaklarını belirtti.

Bugatti Chiron Sport Yerini Super Sport’a Bırakabilir

Son paylaşılan raporlara göre kaputun altında 1.500 beygir güç üreten 8.0 litre W16 motora sahip olan Bugatti Chrion Sport’un yerini Super Sport adlı özel bir versiyonun alacağı iddia ediliyor. Bu aracın da hali hazırda 500 kilometrelik hız denemesinde boy göstereceği tahmin ediliyor.

Kaynak: 1

Paylaş

Yorum bırakın