Filenin Sultanları Çeyrek Finalde!

0

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2019 Avrupa Şampiyonası son 16 turunda Hırvatistan’ı 3-2 mağlup ederek çeyrek finale yükselmeyi başardı.

A Milli Kadın Voleybol Takımı Çeyrek Finalde

2019 Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası son 16 turunda A Milli Kadın Voleybol takımı, son 16 turunda karşılaştığı Hırvatistan’ı 3-2 mağlup etti ve çeyrek finale adını yazdırdı.

Milli takım karşılaşmanın ilk setine biraz tutuk başlarken, 3-1‘lik skorla rakibinin gerisine düştü. Filenin Sultanları daha sonradan oyunda dengeyi  kurmasına rağmen bir türlü hücumda istenilen performansı sergileyemedi.

Takımın hücumda aksaması sonrasında Filenin Sultanları alınan mola sonrasında müthiş bir performans sergiledi. A Milli Kadın Voleybol Takımı hücumda Eda Erdem Dündar’ın smaçlarıyla 14-13 üstünlüğü yakalamayı başardı. Milli bu üstünlüğü set sonuna kadar sürdürürken, Gözde Yılmaz’ın başarılı bloğu sonrasında seti 26-24 kazandı ve 1-0 öne geçti.

İkinci sete ise Ay-yıldızlılar ilk sete nazaran bu sete oldukça iyi başladı. İlk sette olduğu gibi yine file önüne Eda Erdem Dündar’ın smaçlarıyla 7-4 üstünlük yaladı. Rakip takımında Ikic, Samadan ve Brcic’in etkili smaçlarıyla maçtan kopmadı ve skorda 11-9 üstünlüğü ele geçirdi.

Milli ise konuk ekibin öne geçmesinin ardından yine hücumda bir takım sıkıntılar yaşadı. Bu sette hücumdaki sıkıntıları bir türlü aşamayan milliler, üst üste basit hatalar yapınca tabelada 22-17 geriye düştü ve durum 1-1 oldu.

Üçüncü sette ise yine rakip takım Hırvatistan iyi başladı. Bu sette üstünlük kuran Hırvatistan ikinci seti 33-31 kazanarak 2-1 öne geçti. Dördüncü sette ise oyuna giren Fatma Yıldırım takımı ateşleyen isim oldu. Milli oyuncu özellikle file önündeki smaçlarıyla takıma sayılar kazandırarak 8-7 öne geçmesini sağladı.

A Milli Kadın Voleybol Takımı

Ay-yıldızlılar savunmada Kübra Çalışkan ve Meliha İsmailoğlu hücumda da Fatma Yıldırım ile 17-14‘lük skorla üstünlüğünü sürdürdü. Bu sette Fatma Yıldırım ile birlikte öne çıkan Eda Dündar’ın smaçları ile Millier 24-22 önde girdiği seti 25-22 kazandı ve skorda 2-2 eşikliği sağladı.

Dördüncü sette havaya giren Milli Takım beşinci ve son sete iyi başladı. Bu sette de rakibine karşı üstünlük kurmayı başaran Ay-yıldızlılar seti 16-14 maçı da 3-2 kazandı. Türkiye bu sonucun ardından çeyrek finale yükseldi. Milli son  16 turunda Yunanistan’ı 3-0 mağlup eden Hollanda ile 4 Eylül Çarşamba günü Ankara’da karşılaşacak.

İlginizi Çekebilir: Galatasaray Falcao Transferini Resmen Açıkladı

Paylaş

Yorum bırakın