Doğalgaza Yeniden Yüzde 15 Zam Geldi

0

EPDK’dan yapılan açıklamada doğalgaza yüzde 15 oranın zam yapıldığı duyuruldu. Böylece bu ay içerisinde doğalgaza toplamda yüzde 30 oranında zam yapılmış oldu.

Doğalgaza Yine Zam Yapıldı!

1 Ağustos‘ta yapılan yüzde 14.97 oranındaki zamdan sonra doğalgaza yeniden zam geldi. Yapılan zam ile beraber doğalgaz fiyatına yüzde 14.90 zam yapıldı. Böylece faturaya son bir ayda yüzde 32 zam gelmiş oldu.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunda doğalgaz fiyatına yüzde 14.90 oranın zam yapıldığı kamuoyuna duyuruldu. Kurum tarafından yapılan açıklamada, Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi‘nin ilan ettiği doğal gaz toptan satış fiyatları kapsamında, konut tüketicilerinin de dahil olduğu yıllık 300 bin metreküp ve altı tüketiciler için nihai doğalgaz satış fiyatlarında ortalama yüzde 14.90 artışa gidildiği kaydedildi.

Kurum tarafından yapılan açıklamada ayrıca söz konusu zamlı fiyatların 1 Eylül 2019 tarihinden itibaren geçerli olacağına yer veridli.

Doğalgaza zam

1 Ağustos’ta Yüzde 14.97 Zam Gelmişti

Hatırlarsanız, Ağustos ayının başında da doğalgaza yüzde 14.97 oranıda bir zam yapılmıştı. Ayrıca geride bıraktığımız hafta zam haberleri de peş peşe gelmişti. Bu doğrultuda Ankara, İzmir ve İstanbul’da okul servisi ücretlerine yüzde 13 oranında zam yapılmıştı.

Daha sonrasında ise bu zam haberinin hemen arından İstanbul’daki taksi, minibüs ve arabalı vapur ücretlerinin de artırıldığı duyurulmuştu. Vatandaşlar bu zam haberlerini sindirmeye çalışırken yeni bir zam haberi de doğalgazdan gelmiş oldu.

İstanbul’da Taksi Metre Açılış Ücrete 5 TL’ye Çıkartılmıştı

Geride bıraktığımız hafta bolca zam haberleri bizleri karşıladı. Geride bıraktığımız hafta ulaşımda yapılan zamlar dikkat çekerken, İstanbul’da taksi ücretlerine yüzde 25  oranında zam yapıldığı duyurulmuştu.

Buna göre; taksimetre ücretlerinde yüzde 25 oranında zam yapılmıştı. Taksimetre açılış ücreti 4 TL‘den 5 TL‘ye çıkartılmış, indi bindi ücreti ise 10 TL iken 13 TL‘ye yükselmişti.

Minibüs Ücretleri 2 TL’den 2 Lira 50 Kuruş’a Yükseldi

Taksilere yapılan zammın hemen ardından İstanbul’da 26 aydır zam almayan minibüs ücretleri de artırılmıştı. Buna göre; 2 TL olan indi bindi ücreti 2 Lira 50 kuruş seviyesine çıkartılmıştı.

İlginizi Çekebilir: Memur Zammı Belli Oldu! Memur Maaşları Ne Kadar Olacak?

Paylaş

Yorum bırakın