Memur Zammı Belli Oldu! Memur Maaşları Ne Kadar Olacak?

0

Memur zam oranları belli oldu. Yapılan açıklamaya göre merakla beklenen memur zammı oranı açıklandı. Bu doğrultuda Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, memur maaşları ile memur emeklisi aylıklarına 2020’nin ilk 6 ayında yüzde 4, ikinci 6 ayında yüzde 4, 2021’in ilk 6 ayında yüzde 3, ikinci 6 ayında yüzde 3 zam yapılması kararına vardı. Peki, bu gelişme sonrasında memur maaşları ne kadar oldu? 

Memur Zammı Belli Oldu!

Bir süredir gündem de olan memur zammı oranı sonunda açıklandı. Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, memur maaşları ile memur emeklisi aylıklarına 2020’nin ilk 6 ayında yüzde 4, ikinci 6 ayında yüzde 4, 2021’in ilk 6 ayında yüzde 3, ikinci 6 ayında ise yüzde 3 zam yapılması kararını verdi.

Bu zam haberinden sonra memur maaşları ne kadar olacak? sorusu milyonlarca emekli memur ve memurlar tarafından sorgulanmaya başlandı. Peki, zam sonrası en düşük memur maaşı ne kadar oldu? İşte karşınızda yeni memur maaşları!

Memur Maaşları Ne Kadar Olacak

Memur Maaşları Ne Kadar Olacak?

Hakem Kurulu kararını açıklamasından sonra Ocak ayında en düşük memur maaşı 3.823 TL‘ye, en düşük memur emeklisi maaşı ise 2.623 TL yükselecek.

En Düşük Memur Maaşı Ne Kadar Olacak?

Zam öncesi en düşük memur emeklisi maaşı 2.522 TL seviyesindeydi. Fakat, yüzde 4lük ocak zammı sonrası en düşük memur emeklisinin maaşı 2.623 TL‘ye yükselecek. 

Yine aynı şekilde güncel memur maaşı da 3.676 TL. 2020 yılının Ocak ayında yapılacak olan yüzde 4‘lük zam sonrası en düşük memur maaşı 3.823 TL’ye yükselecek.

Böylelikle memur emeklileri ve memur maaşları üzerinde 2020’nin Ocak ayında 147 TL‘lik zam yapılmış olacak. Bunun yanı sıra görevdeki memurlara ve emeklilere enflasyon oranının belirlenen oranın üzerinde olması halinde enflasyon farkı da ödenecek.

İlginizi Çekebilir: LPG, Benzin Ve Motorine Zam!

Paylaş

Yorum bırakın