2019 DGS Tercihleri Ne Zaman Bitecek?

0

Dikey Geçiş Sınavı tercihleri kapsamında sona yaklaşan ÖSYM, DGS tercih kılavuzu üzerinde değişikliğe gittiğini açıkladı. Peki 2019 DGS tercihleri ne zaman bitecek? DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

DGS Tercih Kılavuzu Güncellendi!

Aldıkları iki yıllık eğitimi dört yıllık lisans düzeyine çıkartmak isteyen öğrencileri ilgilendiren 2019 DGS tercihlerinden son düzlüğe girildi. Öğrenciler DGS sonuçlarınını merakla beklerken ÖSYM, Tablo-2′de değişiklik yaptığını açıkladı. ÖSYM tarafından yapılan yazılı açıklamada ise şu ifadelere yer veriliyor:

2019-DGS Tablo-2′de açık öğretim lisans programlarına geçiş yapabilecek ön lisans programları, ilgili Üniversiteler tarafından güncellenmiştir.

Tablo-2, yeni haliyle ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanmıştır. Bu güncelleme nedeniyle tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar, tercih süresi içinde tercihlerini güncelleyebileceklerdir. Adayların tercihlerini yaparken Tablo-2’de yapılan güncellemeleri esas almaları gerekmektedir.”

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan DGS tercih kılavuzu ile beraber heyecanlı süreç başladı. Birçok aday işlemlerini ilk günden tamamlarken birçoğu ise son gün olan bugüne bıraktı. Bu doğrultuda ise adaylar sık sık arama motorlarına ”DGS tercihleri nasıl ve nereden yapılır?” sorusunu sorduğunu görmekteyiz.

2019 DGS tercihleri ne zaman bitecek?

2019 DGS Tercihleri Ne Zaman Bitecek?

21 Ağustos tarihinde başlayan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercileri, 28 Ağustos 2019 Çarşamba günü sonlanacak.

DGS Tercih Yapmak İçin Tıklayın

DGS Tercih Kılavuzu İçin Tıklayın 

2019 DGS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Henüz, 2019 DGS Tercih sonuçları için resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak, konuyla ilgili ÖSYM tarafından açıklama yapılır yapılmaz son gelişmeleri sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

DGS Tercihi Nasıl Yapılır?

Dikey Geçiş Sınavı’na giren adaylar, tercihlerini bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda yapabilirler.

Yeniden hatırlatacak olursak, 21 Ağustos tarihinde başlayan tercihler 28 Ağustos Çarşamba saat 23:59‘a kadar devam edecek. Tercih yapmayan öğrenciler bugün saat 23:59′a kadar ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden tercihlerini yapmaları gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: Üniversite Kayıt İşlemleri Başladı! E Kayıt Nasıl Yapılır?

Paylaş

Yorum bırakın