Türkiye’yi Sarsan Emine Bulut Cinayeti İle İlgili İddianame Hazır

0

Türkiye’yi sarsan Emine Bulut cinayeti ile ilgili iddianame jet hızıyla düzenlendi. İşte Türkiye’yi sarsan Emine Bulut cinayeti ile ilgili hazırlanan iddianame!

Emine Bulut Cinayeti İle İlgili İddianame Düzenlendi

Kırıkkale’de 10 yaşındaki kızı önünde öldürülen Emine Bulut’un katili Fedai Varan hakkında iddianame jet hızında hazırlandı. Emine Bulut cinayeti ile ilgili hazırlanan iddianame de Varan hakkında ”canavarca hisle tasarlayarak adam öldürme” suçundan ceza istendi.

Başsavcılık tarafından yapılan yazılı açıklamada 18 Ağustos’ta Emine Bulut’un yanında kızı varken, 2013 yılında boşandığı eski eşi Fedai Varan ile Hüseyin Kahya Mahallesi 599. Sokak girişinde karşılaştıkları ve aralarından şiddetli bir tartışma çıktığı belirtiliyor.

Emine Bulut Cinayeti

Yapılan yazılı açıklamada aynı zamanda, tartışma sonucu Fedai Varan’ın eski eşi Emine Bulut’u boğaz, sol kol, göğüs kısmından bıçakladığı bilgisine de yer veriliyor. Yazılı açıklamada ayrıca olay anı ile ilgi şu bilgilere de yer veriliyor:

”112 Acil Servis ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından, Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesine kaldırılan Emine Bulut burada yaşamını yitirmiş, olayın faili olan F.V, kısa bir süre sonra Bahşılı köprüsü altında yakalanmıştır. Şüpheli, Cumhuriyet Başsavcılığımızca 18 Ağustos tarihinde tutuklanma talebi ile Kırıkkale Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmiş, aynı gün Kırıkkale Sulh Ceza Hakimliğinin, 2019/401 sorgu numarası ile tutuklanmış ve Kırıkkale F Tipi Ceza İnfaz Kurumuna nakli sağlanmıştır ve halen Kırıkkale F Tipi Ceza İnfaz Kurumunda tutuklu olarak bulunmaktadır.”

Yayınlanan Görüntülere Erişim Yasağı

Başsavcılığın açıklamasında aynı zamanda Emine Bulut cinayeti ile ilgili sosyal medyada da paylaşılan şiddet içerikli görüntülere de erişim ve yayın yasağı getirildiği de belirtildi.

Yazılı Açıklamada, Şunlar Kaydedildi:

“Toplumun veya bireyin üstün ve gözetilmesi gereken hukuki yararını korumak amacıyla kamu sağlığı ve kamu düzeni açısından sosyal medya ve medya kuruluşlarında yayınlanan olay anına ilişkin şiddet içerikli görüntülere Kırıkkale Sulh Ceza Hakimliği tarafından erişimin ve yayınlanmasının kısıtlanması kararı verilmiştir. Olayla ilgili, Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tüm yönleri ile soruşturma yapılıp şüpheli hakkında ‘canavarca hisle tasarlayarak adam öldürme’ suçundan Kırıkkale Ağır Ceza Mahkemesine iddianame düzenlenmiştir.”

İlginizi Çekebilir: Şeker Hastalığı Nedir? Şeker Hastalığını Belirtileri Nelerdir?

Paylaş

Yorum bırakın