AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlayacak? Kayıt Tarihi Belli Oldu!

0

AÖF kayıtları ne zaman başlayacağını öğrenciler tarafından bir hayli merak ediliyordu. Konu üzerine Anadolu Üniversitesi üzerinden yapılan açıklamayla birlikte açıköğretim kayıt tarihleri belli oldu? Peki, açıköğretim kayıtları ne zaman başlayacak?

AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlayacak? Açıköğretim Kayıt Tarihleri

Açıköğretim Fakültesi, resmi internet adresinden beklenen duyuru yapıldı. Yapılan duyurulara göre, mevcut öğrenciler için 2019 AÖF kayıt yenilememe ve YKS ile yerleşen adaylar için kayıt işlemleri ve ikinci üniversite kaydı yaptırmak isteyenler için tarihler verildi.

AÖF Kayıtları 2 Eylül’de Başlıyor

Yapılan açıklamada internet başvuru işlemlerinin 2 Eylül 2019 Pazartesi günü saat 09:00’da başlayıp 13 Eylül 2019 Cuma günü saat 17:00’de sona ereceği belirtildi.

İlginizi Çekebilir: Üniversite Kayıt İşlemleri Başladı! E Kayıt Nasıl Yapılır?

İnternetten başvuru yapamayan adaylar kayıt yaptıramaz. İnternetten başvuru yapmak kayıt için yeterli değildir. Adaylar, İnternet Başvuru ve ve Kayıt Kılavuzundan açıklanan kayıt belgelerini hazırlayarak illerdeki AÖF bürolarına bizzat başvurarak kayıt yaptırabilir.

AÖF kayıtları ne zaman başlayacak? Açık Öğretim Kayıt Tarihleri

AÖF İkinci Üniversite Kayıt İşlemleri Ne Zaman?

AÖF İkinci Üniversite kayıt işlemleri ise 02 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayıp, 17 Ekim 2019 Perşembe günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

Adaylar, 02 Eylül – 18 Ekim 2019 tarihleri arasında illerde bulunan Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurarak kayıtlarını gerçekleştirecektir. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar 18 Ekim 2019 tarihinde bizzat veya yakınları aracılığıyla başvurarak kayıt yaptırabilir. 18 Ekim 2019 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar Fakülteye kayıt hakkını kaybeder ve herhangi bir hak iddia edemez.

Kaynak: Anadolu.edu.tr

Paylaş

Yorum bırakın