Rize’de Kaçan Boğa Vatandaşlara Zor Anlar Yaşattı

0

Kurban Bayramı yine bilindik görüntülere  ev sahipliği yapıyor. Bunlardan biri ise Rize’de yaşandı. Rize’de kaçan kurbanlık boğalar sahiplerine ve vatandaşlara zor anlar yaşattı. 

Rize’de Kaçan Kurbanlık Boğa 3  Saate Yakalandı

Merkeze bağlı Fatih Mahallesi’nde yaşanan olaya göre Ramazan Öksüz ve ortaklarının  aldığı kurbanlık  boğ kesim için ağırdan çıkarıldığı sırada taşa bağlı ipini söktü. Bölgeden hızla uzaklaşan kurbanlık boğaz, bir yine bölgede bulunan bir evin bahçesine kaçtı.

Bahçeye kaçan boğayı bir türlü yakalayamayan vatandaşlar, Rize Belediyesi kurban ekibinden konuyla ilgili yardım istedi. Bölgeye gelen Rize Belediyesi ekiplerinin uyuşturucu iğne attığı sırada huysuzlanan boğa buradan da kaçtı. Bu sırada olayı görüntülemeye çalışan gazetecilerde zor anlar yaşadı. Hatta bazı gazeteciler kaçan boğayı kovalarken yere düştü ve ellerinde hafif sıyrıklar oluştu.

Aynı zamanda belediye ekiplerinden de kaçan boğa bir eve girmeye çalıştı. Ekipler ise kaçan boğayı 3 saatlik bir kovalamacanın ardından yakalayabildi. Kaçan boğanın sahibi Ramazan Öksüz, ilk kez bu kadar  öfkeli bir boğa gördüğünü de dile getirdi. Gazetecilere yapmış olduğu açıklamada Ramazan Öksüz, “Yaşadıklarımıza halen inanamıyorum. Çok zorluk yaşadık. Ekipler olmasa yakalayabilme şansımız yoktu. Çok korktuk.” dedi.

Ortaklardan Ali İhsan Yazıcı ise boğayı kendi imkanlarıyla yakalayamadıklarını ve ekiplerin gelmesinin ardından kaçan boğanın gazetecilere ve kendilerine zor anlar yaşattığını da belirtti.

Acemi Kasaplar

Acemi Kasaplar İş Başında!

Rize’de yaşananların yanı sıra acemi kasaplarda yine bir Kurban Bayramı’nda boy gösterdi. Samsun’da acemi kasaplar kurban keserken veya kesene yardım ederken kendilerini kesip hastanelik oldular. Kurban kesimi sırasında kendini kesen ve yaralanan vatandaşlar Samsung Eğitim ve Araştırma Hastanesi aciline tabiri caizse akın ettiler.

Aynı zamanda, Türkiye’nin çeşitli illerinde de acemi kasaplar yine iş başındaydı. Kısacası, bu Kurban Bayramı’da yine benzer görüntülere ev sahipliği yaptı.

İlginizi Çekebilir: Sağlık Bakanlığı Kurban Kesimi Konusunda Vatandaşları Uyardı

Paylaş

Yorum bırakın