Türkiye’nin En Uzun Ömürlü İnsanlarının Yaşadığı Yer : Ordu Ulugöl

0

Son zamanlarda yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Ordu Ulugöl, her yıl ortalama olarak 100 bine yakın kişiyi misafir ediyor.

Ordu Ulugöl Turistlerin İlgisini Çekiyor!

Her yıl yüz binlerce turisti ağırlayan Ordu Ulugöl, son dönemlerde hem yerli hem de yabancı turistlerin bir hayli ilgisini çekiyor. Ordu Ulugöl Türkiye’nin Yaşlanma Atlası’na göre, ortalama yaşam süresi 82 yıl ile en uzun ömürlü insanların yaşadığı 10 yer arasında yer alıyor.

Harika doğası ve tertemiz havasıyla gelenleri kendine hayran bıraktıran 80 metre derinliğindeki Ulugöl’ü ziyaret için gelen yerli ve yabancı turistler karşılaştıkları doğa harikası ile büyüleniyorlar.

Ordu Ulugöl

Her yıl düzenli olarak 100 bine yakın turiste ev sahipliği yapan Ulugöl’ü Türkiye’nin ve dünyanın en güzel turizim alanı yapmak istediklerini dile getiren Ordu Gölköy Belediye Başkanı Fikri Uludağ, bu doğrultu da otel ve restoran projesi hazırladıklarını söyledi. Proje kapsamında gerekli yatırımların gerçekleşmesiyle ziyaretlerin daha da artacağını belirten Gölköy Belediye Başkanı, bölgenin turistlerin tarafından oldukça sevildiğinin de altını çiziyor.

İlginizi Çekebilir: Sinop’un Saklı Cenneti: Akgöl Tabiat Parkı

7 metre genişliğinde ve 80 metre derinliğinde olan Ulugöl’e turistlerin yoğun ilgi gösterdiğini vurgulayan Uladağ  açıklamasında ise şu ifadelere yer verdi;

”Ulugöl’ümüz Türkiye’nin en önemli ve en güzel tabiat parklarından biri. Yıllardan beri burayı tanıtmak için yatırım yapıyoruz. Belediyemizin yanı sıra Milli Parklar’ın da yapım işleri yine devam edecek. Ulugöl’ü Türkiye’nin ve dünyanın en güzel turizm alanı yapmak istiyoruz. Belediye olarak burada eksiklikleri giderme noktasında çalışıyoruz. Ulugöl, yerli turistlerin dikkatini çektiği gibi yabancı turistlerinde çok fazla dikkatini çekiyor. Buraya Arap turistlerin çok rağbeti var. Bunların gelmesinden çokta memnun oluyoruz. Bütün çabamız gelen yerli- yabancı turistleri burada en iyi şekilde ağırlamak. Ulugöl’ü doğayla birleştirip buraya insanlarımızın daha fazla gelmesini sağlamaya gayret ediyoruz” 

Ordu Ulugöl

Günlük ortalama olarak 60 kişiyi ağırladıkları bungalovlarda bu sayıyı yakın zaman içerisinde 100’e çıkartacaklarını ve Ulugöl’ün en çok bayramlarda ve yaz dönemlerinde yoğun bir şekilde ziyaret edildiğini belirten Belediye Başkanı, gerekli yatırımların gerçekleşmesiyle bölgedeki turist sayısını 2 katına çıkartacaklarını da dile getirdi.

Kaynak: DHA

Paylaş

Yorum bırakın