Emeklilere Bayram İkramiyesi Bugün Yatacak Mı?

0

Milyonlarca emekli tarafından merakla beklenilen bayram ikramiyeleri için geri sayım başladı. Peki, emeklilere bayram ikramiyesi ne zaman yatırılacak? 2019 Kurban Bayramı ikramiyesi ne kadar olacak? İşte emekli ikramiyesi ile ilgili tüm bilinen detaylar…..

Emeklilere Bayram İkramiyesi Ne  Zaman Yatırılacak?

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? 2019 Kurban Bayramı ikramiyesi ne kadar olacak? soruları nihayet cevap buldu. Milyonlarca emekli tarafından dört gözle beklenen Bayram ikramiyeleri bugün ve yarın yatırılacağı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından açıklandı.

Selçuk, açıklamasında Kurban Bayramı için verilecek olan bayram ikramiyesinin 8-9 Ağustos tarihleri arasında emeklilere verileceğini müjdeledi. Bu doğrultuda bayram ikramiyesi, SSK kapsamında emekli olanlara 8 Ağustos, BAĞ-KUR  ve Emekli Sandığı kapsamında emekli olanlara da 9 Ağustos tarihinde yatırılacak.

Emekli Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatırılacak?

2019 Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Kadar Olacak?

Emeklilere verilecek olan bayram ikramiyesi geçen yıl belirlenen 1000 TL seviyesinde sabitlenmiş durumda. Böylelikle, 2019 Kurban Bayramı ikramiyeleri de 1000 TL olarak SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kapsamında olanlara yatırılacak.

Kimler Bayram İkramiyesi Alabilecek?

Bayram ikramiyesi, ödemenin yapılacağı tarihe SGK’dan emekli aylığı, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş görmezlik geliri ve ölüm geliri olmakta olan kişilere yatırılacak. Bunun yanı sıra devletten aylık almakta olan;  şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahipleri de bayram ikramiyesi alabilecek.

Emekli Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatırılacak?

2019 Kurban Bayramı Ne Zaman?

Bu yıl Kurban Bayramı Miladi takvime göre 11 Ağustos Pazar günü kutlanacak. 10 Ağustos Cumartesi günü ise Kurban Bayramı arefesi idrak edilecek. Kurban Bayramı ise 4  gün sürecek ve 14 Ağustos Çarşamba günü sona erecek.

Paylaş

Yorum bırakın