Samsunlu Ustadan Yeni Bir Lezzet: Pi Burger!

0

Samsunlu bir usta Samsung pidesi ile hamburgeri yeniden yorumlayarak ürettiği lezzete ”Pi Burger” adını vererek marka tescilli yaptırdı.

Samsunlu Ustadan Yeni Bir Lezzet: Pi Burger!

Samsun’un meşhur pidesiyle hamburgeri bir arada servis etmek isteyen Samsunlu restoran işletmecisi ”Pi Burger” adıyla yeni bir lezzet üretti. Restoranında müşterisine farklı bir lezzet sunmak amacıyla yaklaşık olarak 8 ay gibi bir sürede çeşitli lezzet denemelerinde bulunduğunu belirten restoran işletmecisi Ömer Ünal, ünlü Samsun pidesi ile özellikle günümüz gençlerinin severek tükettiği hamburgeri tek bir üründe buluşturdu.

Ortaya çıkan bu lezzete ”Pi Burger” adı veren işletmeci yeni ürününü müşterilerine tattırdığını ve çok sayıda kişinin yeni lezzeti beğendiğini ifade eden Ünal, aynı zamanda yeni lezzetini Türk Patent ve Marka Kurumuna başvurarak tescil ettirmeyi de ihmal etmedi.

Samsunlu ustadan yeni lezzet Pi Burger

AA muhabirine yeni lezzet ile ilgili bir takım açıklamalarda bulunan Ünal, lezzeti sınırlarını aşan Samsun pidesi ile dünyanın en çok tükettiği fast food ürünü hamburgeri aynı sunumda birleştirdiğini ve ortaya çıkan lezzetin kendilerini de şaşırttığını belirtti.

Pi Burger’i herkesin tatmasını isteyen Ünal açıklamasında, ”İki ayrı lezzeti pidenin içinde birleştirdim. Pi burger adını verdiğimiz ve 8 çeşit olarak ürettiğimiz ‘pi burger’in patentini aldım.” ifadelerine yer verdi.

Bu Lezzetin Eşi Benzeri Yok!

Çocukları ve ebeveynleri aynı lezzette buluşturma adına bu yola çıktılarını dile getiren Ünal, “Hamburger gibi dondurulmuş gıdaları değil tamamen organik ürünleri bir araya getirdiğimiz ürünümüzde vatandaşlarımız sağlıklı bir lezzeti tüketmiş olacaklar. Bu ürünün dünyada muadili yok. Biz bu ürünü yaparken çocukları göz önüne aldık. Çünkü çocuklar hamburgeri çok seviyor ama aileleri onların dondurulmuş gıda yerine sağlıklı ürünler tüketmesini istiyor. Buradan yola çıkarak hem çocukları mutlu edecek hem de aileleri memnun edecek bir ürün ortaya çıkardık. Üç aydır bonfileli, köfteli, tavuklu, sosisli, vejetaryenli, peynir, sebzeli ve pastırmalı olarak ürünümüzü vatandaşın lezzetine sunduk’ dedi.

Paylaş

Yorum bırakın