Özel Okulda Maaş Krizi İddiası!

1

Amasya’da son zamanlarda adı birçok olumsuz haberle anılan Kutlubey Okulları, bu kez başka bir skandal iddia ile anılıyor.
Geçtiğimiz 2018-19 Eğitim ve Öğretim yılının son aylarına denk gelen nisan ayından beri öğretmenlerin maaşının verilmediği iddia edilirken, bu konudaki söylentiler git gide yayılmaya devam ediyor.
Veliler arasındaki söylentiler sonucu medyaya yansıyan iddialara göre, okulun eski öğretmenleri içerisinde bulunan 6 öğretmen bu maaş krizi sonucu yönetim ile görüşmüş, fakat okul yönetimi tarafından krizi iyileştirme adına bir önlem almamıştı. Yeniden yapılan görüşmeler sonucu ise 6 öğretmenin işine son verildiği iddiası ile adından söz ettirdi.
Bu durum karşısında velilerin en büyük tedirginliği ise daha düşük ücretlerle çalışan tecrübesiz öğretmenler ile eğitimin kalitesinin düşmesi. Öğrenci velileri kurumunun içerisindeki maddi imkânlardan değil, çocuklarının tecrübeli öğretmenlerden alacağı derslerin daha önemli olduğunun farkındalar. Oluşan bu algı sonrası farklı şubeleri de bulunan okulun tüm şubelerinde dedikodular veliler arasında yayılarak endişe yaratmaya devam ediyor.
Daha önce de boş geçen dersler ve haber alma özgürlüğü kısıtlanması söylentileri ile karşı karşıya gelen Kutlubey Okuları, veli ve öğrenciler arasında güven sorunu yaşamıştı.

Paylaş

1 Yorum

  1. Pingback: LGS Nakil Sonuçları Açıklandı! LGS Nakil Sonucu Sorgulama | Kuzeyden Haber

Yorum bırakın