Emekli İkramiyeleri Ne Zaman Yatacak?

0

12 milyondan fazla emekli tarafından merak edilen bayram ikramiyeleri ile ilgili Bakan Selçuk’tan beklenen resmi açıklama geldi. Bakan Selçuk, açıklamasında merakla beklenen bayram ikramiyeleri için tarih açıkladı. Peki, emekli maaşı ve emekli ikramiyeleri ne zaman yatacak? İkramiyeler bayramdan önce verilecek mi? İşte, tüm detaylar….

Emekli İkramiyeleri Ne Zaman Yatacak?

12 milyonun üzerinden emeklinin beklediği açıklama sonunda yapıldı. Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamaya göre ekmekli ikramiyeleri hesaplara 8-9 Ağustos tarihleri arasında yatacak.

Emekli ikramiyeleri

Bayram İkramiyelerinden Kimler Yararlanabilecek?

İkramiyelerin yatırılacağı tarihte Sosyal Güvenlik Kurumu’dan emekli aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş görmezlik geliri ve ölüm geliri alanlara verilecek.

İlginizi Çekebilir: İşçi İstifa Etse Bile Artık Yıllık İzin Ücretini Alabilecek

Bunun dışında bayram ikramiyeleri, şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlara da yatırılacak.

Emekli ikramiyeleri

Emekli Maaşları Bayramdan Önce Yatacak Mı?

Son zamanlarda internet üzerinden sıklıkla sorgulanan konulardan biri ise ”Emekli Maaşları Bayramdan Önce Yatacak Mı?” olarak karşımıza çıkıyor. Şimdilik bakanlıktan söz konusu bu konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmedi. Ancak, normal şartlarda ayın 15’inde yatırılması beklenen memur maaşlarının 5-9 Temmuz tarihlerinde hesaplarda olması gerekiyor. Fakat, henüz bu konuyla ilgili resmi bir duyurunun yapılmadığını da yeniden belirtelim.

Emekli ikramiyeleri

Emekli İkramiyeleri Ne Kadar Olacak?

Son yapılan düzenlemelere göre, Ramazan ve Kurban bayramları öncesi ödenecek ikramiye tutarı 1.000 Lira olarak belirlenmişti. Bu bayramda da emekliler 1.000 Lira ikramiye alacaklar.

İki Farklı Aylık Alanlar Ne Yapacak?

İki farklı aylık alanlar ise ikramiyesi iki dosyadan hangisinde ölüm aylığı oranı yüksek ise o dosya baz alınarak ikramiye verilecek.

Paylaş

Yorum bırakın