2019 MTV 2. Taksit Ödemeleri İçin Son Gün! MTV Nasıl Ödenir?

0

2019 MTV 2. taksit ödemeleri için son gün geldi çattı. Peki, 2019 Motorlu Taşıtlar Vergisi nasıl ödenir? İşte, karşınızda MTV ile ilgili tüm detaylar…

2019 MTV 2. Taksit Ödemeleri İçin Son Gün!

Yıl içerisinde 2 taksit şeklinde ödenen MTV ödemelerinde bugün son gün. Milyonlarca araç sahiplerini ilgilendiren Motorlu Taşıtlar Vergisi ödenirken aracın model yılı ve motor hacmi baz alınarak hesaplanıyor. MTV ödemelerinin ilk taksiti Ocak ayında ikinci taksiti ise Temmuz ayı içerisinde ödeniyor.

Temmuz ayı içerisinde 2. taksiti gelen MTV ödemeleri için bildiğiniz üzere bugün son gün. Binlerce araç sahibi 31 Temmuz 2019‘da yani bugün mesai bitimine kadar MTV 2. taksit ödemelerini gerçekleştirmesi gerekiyor.

MTV 2. Taksit Ödeme Noktaları

MTV ödemelerini yapacak olan araç sahibi bugün mesai bitimine kadar il ve ilçelerde bulunan vergi dairesi veznelerinden ve Gelir İdaresi internet sitesi üzerinden ödeyebilirler.

MTV Borç Sorulama ve Ödeme

Araç sahipleri MTV borçlarını Vergi Dairesi müdürlüklerine başvurarak ödeyebilirler. Bunun dışında, araç sahipleri anlaşmalı bankaların internet bankacılığını kullanarak veya banka şubelerine başvurarak yine aynı şekilde borçlarını sorgulayıp yatırabilirler.

2019 MTV 2. Taksit Ödemeleri / MTV nasıl ödenir?

Bununla birlikte araç sahipleri, gib.gov.tr’de yer alan ”Borç Sorgulama ve Ödeme’‘ bölümüne 02:00 – 22:00 saatleri arasında giriş yaparak banka veya kredi kartlarını kullanarak da ödeme yapabilirler.

Bunun haricinde araç sahipleri aynı zamanda GİB Mobil‘in iOS ve Android uygulamalarından hem MTV 2. taksit borcunu sorgulayabilir hemde bu uygulama üzerinden borcunu ödeyebilirler.

Online MTV Ödemesi Nasıl Yapılır?

Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesinde yayınlanan duyuruya göre, araç sahipleri 2018 yılı MTV ilk taksit ödemesini, Gelir İdaresi Başkanlığının internet sayfası üzerinden kredi ve banka kartı aracılığıyla yapabileceklerini de özellikle belirtelim. Söz konusu ödemeler, ayrıca hemen yukarıda belirtiğimiz gibi GİB Mobil uygulaması üzerinden de online olarak gerçekleştirilebilecek.

Paylaş

Yorum bırakın