ASELSAN Deniz Altında Bir İlke İmza Attı

0

ASELSAN’ın Yeni Tip Deniz Altı Projesi kapsamında bir süredir üzerinde çalıştığı Entegre Muhabere Sistemi fabrika kabul testini başarıyla tamamladı.

ASELSAN Deniz Altında Önemli Bir Gelişmeye İmza Attı

1980 yılından beri askeri kurumların kesintisiz, güvenli ve ses veri haberleşme ihtiyaçlarını sağlayan ASELSAN, günümüzde ise sık sık güncel haberleşme sistem çözümleri ile gündeme geliyor.

Bu kapsamda, Yeni Tip Denizaltı projesiyle askeri haberleşme sistemleri alanındaki yetkinliğini başka bir boyuta taşıyan ASELSAN, yeni haberleşme sistem çözümünün fabrika kabul testini başarıyla tamamladığını müjdeledi.

Entegre Muhabere Sistemi Testleri Başarıyla Tamamladı

ASELSAN tarafından bir süredir geliştirilmekte olan Entegre Muhabere Sistemi Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Marine Systems temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen fabrika kabul testlerini başarıyla tamamladı.

Testleri başarıyla tamamlayan Entegre Muhabere Sistemi sayesinde, böylece ilk defa denizaltı platformuna yönelik ASELSAN haberleşme sistem çözümünün tedariki de gerçekleştirilmiş oldu.

ASELSAN Yeni Tip Deniz Altı Projesi

Entegre Muhabere Sistemi Birçok Alt Sistemi Barındırıyor

ASELSAN tarafından geliştirilen Entegre Muhabere Sistemi, askerin su altı ve üstü ses ve veri haberleşmesini sağlayacak. Entegre Muhabere Sistemi kapsamında, Telsiz Sistemleri, Uydu Haberleşme Sistemi, Dost Düşman Tanıma/Tanıtma Sistemi, Mesaj İşletim Sistemi, Muhabere Kontrol Sistemi, Kullanıcı Terminalleri, Veri Modemleri, Acil Durum Haberleşme Ekipmanları, Güç Dağıtım Sistemi, Operatör Konsolları Soğutma Sistemi, Konsollar ve Dağıtım Birimleri alt sistemlerin kabulü de gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yürütülen Yeni Tip Denizaltı Projesi kapsamında ilk etapta 6 denizaltının tedariki gerçekleştirecek. Bu denizaltıların ise bir aksilik olmaz ise 2021 yıllından itibaren Deniz Kuvvetleri Komutanlığı filosuna dahil edilmesi bekleniyor.

Paylaş

Yorum bırakın