Asgari Ücretle Alınabilecek En iyi Bilgisayarlar

0

Ekonomik koşullar ve döviz kurundaki dalgalanmalar sebebiyle teknolojik ürünler özellikle bilgisayarlar artık çok pahalı. Fakat pahalı diye hiç alınmayacak ürünler de yok değil. Ortalama asgari ücret olan 2000 TL civarı iyi bilgisayarları sizler için derledik.

İşlemci, RAM, Ekran kartı gibi parçalar bilgisayarın göstereceği performans ile doğrudan bağlantılıdır. Bunun yanında depolamanın da en önemli özelliklerden biri olduğunu unutmamak gerekir. Bu listede fiyatlarından dolayı pek yer bulamasa da SSD’li ürünleri tercih etmekte fayda var.

Marka konusunda ise servis ağının iyi ve çok olduğu markaları seçmeniz ileri de yaşayabileceğiniz bir problemi daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde çözmenizi sağlayacaktır.

 

HP 250 G6

Günlük kullanım ve giriş seviyesindeki oyunlar için yeterli bir bilgisayar olan HP250 G6, gücünü 2.3 GHz hızında çalışan dört çekirdekli İntel Core i3 – 7020U’dan alıyor. 4GB Ram ile gelen bilgisayar, 500GB’lık bir sabit diske sahip.

Yeterli bir depolama alanına sahip olan bilgisayar, grafik tarafında da Radeon 520 ekran kartı ile destekleniyor. 15.6 İnç büyüklüğünde ekranı 1336* 768 piksel çözünürlük sunan bilgisayar, Windows 10 Home İşletim sistemine sahip.

Fiyat: 2199 TL

 

Lenovo IdeaPad IP330

Lenovo IdeaPad serisi kullanıcılar tarafından yoğun ilgi gösterilen serilerin başında geliyor. Intel’in 2 GHz hızında çalışan çift çekirdekli 6. nesil Core i3-6006U işlemcisinden güç alan dizüstü, diğer modeller ile benzer şekilde 4 GB RAM ile geliyor. Depolama tarafında 1 TB’lık bir disk yer alıyor. Ekran tarafında ise yine bulunduğu segmentte yer alan modeller ile benzer şekilde 15.6 inç büyüklüğünde 1366×768 piksel çözünürlük sunan bir panel karşımıza çıkıyor. IdeaPad IP330’da harici bir ekran kartı yer almıyor. O nedenle oyun oynamak isteyenleri memnun etmeyecektir. Günlük kullanım için tercih edilebilecek modeller arasında yer alıyor.

Fiyatı: 2199 TL

 

Acer Aspire A315-21-96PZ

Acer’in bu modeli günlük işlerinden arta kalan zamanda kısıtlı da olsa, oyun oynamak isteyenlerin ihtiyacına cevap verebilecek olan bir dizüstü bilgisayar. 2.9 GHz hızında çalışan ve gerektiğinde 3.5 GHz’e çıkabilen çift çekirdekli AMD A9 9410 işlemciden güç alan bilgisayar, 4 GB RAM‘e ev sahipliği yapıyor. DDR4 teknolojisini temel alan bu RAM’e, 500 GB sabit disk eşlik ediyor. Bu sayede kullanıcılara oldukça geniş bir depolama alanı sunan bilgisayarın, 15.6 inç büyüklüğündeki ekranı ise 1366 x 768 piksel yani HD çözünürlük sunuyor. Grafik tarafında gerekli gücü işlemci içerisindeki dâhili AMD Radeon R5 GPU’dan alan bilgisayar, 4810 mAh kapasiteli bataryadan besleniyor. Linux işletim sistemi ile gelen bilgisayara, Windows’u satın aldıktan sonra kurmanız gerekiyor.

Fiyatı: 1760 TL

Paylaş

Yorum bırakın