Tatile Çıkarken Yanınıza Bunları Almadan Çıkmayın!

0

Herkesin tatil anlayışı tabii ki farklıdır ama yapılan bir araştırmaya göre Türkiye’de yaşan insanların yarısından fazlası tatili dinlenerek ve şehir hayatından uzakta geçirmek istiyor. Bunu yaparken de teknolojiden tabii ki uzakta kalmak istemiyor. Hayatımızda önemli alanları kapladığını yadsınamaz bir gerçek olan sosyal medya, online alışveriş ya da online bankacılık işlemlerinin uzağında kalmak pek mümkün değil. Bunu yapılan bir diğer araştırma  doğrular durumda. Dünya çapında yapılan araştırmada Türklerin tatilde en çok fotoğraf çeken ikinci millet olması ve tatil sırasında mobil cihazlarını kapatan kesimin sadece yüzde 11 olması akıllı teknolojilerin tatiller de bile yanımızdan ayıramadığımızın en büyük göstergesidir. Bizlerde işte bu yüzden yazımızda da tatilde yanınızda bulunması gereken en önemli teknolojik ürünleri sıraladık.

 

Taşınabilir Powerbank

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte pek çok işlemin teknolojik cihazlar üzerinden yapılması adaptör ve kablolara bağlantılı bir yaşam şekli oluşturdu. Tam bu noktada Powerbank’ler yardımımıza koştu. Her türlü akıllı saati, akıllı cep telefonunu, diz üstü bilgisayar, tablet ve kameraları şarj eden Powerbank’ler hem ekonomik olmaları hem de ürünleri hızlı şarj etmesiyle tatilde yanımızda olması gereken teknolojik ürünlerin başında geliyor.

 

Araç İçi Güvenlik Kamerası

Sosyal medyada paylaşılan yol hikâyelerinin başrol oyuncusu olan Araç İçi Güvenlik Kameraları, ayrıca uzun yollarda güvenliğinizi sağlaması açısından yanınıza alacağınız olmazsa olmaz teknolojik ürünlerin arasında yer alıyor.

 

Akıllı Taşınabilir Projeksiyon Cihazı

Tatil dışı kültür sanat etkinliklerine vakit ayırmak, özellikle de en az 1 saatlik filmleri seyretmek mümkün olmayabiliyor. Sinema keyfini tatilde doyasıya yaşamak isteyenlerin mutlaka yanına alması gereken cihaz, akıllı telefonlara ve bilgisayarlara kolayca bağlanabiliyor.

 

Kablosuz Bluetooth Kulaklık

Doğayı keşfe çıktığınızda müzik keyfini de kesintiye uğratmamak için tatile çıkmadan önce seyahat çantanıza Bluetooth kulaklık koymayı unutmamalısınız. Ayrıca araç kullanırken ellerinizi direksiyondan ayırmadan telefon görüşmelerini de yapabilirsiniz.

 

Taşınabilir Bluetooth Hoparlör

Tatil köyünde, sahilde ve benzer dış mekânlarda kullanabileceğiniz taşınabilir hoparlörler, müzik dinleme sürecinin kesintisiz devam etmesini mümkün kılıyor. Böylelikle tatiliniz süresince müzikten hiçbir zaman kopmayacaksınız.

 

USB Dönüştürücü Kablo

Hem USB bağlantısı sağlayarak görüntü aktarımı yapmak hem de cihazınızı şarj edebilmek kablo karmaşası olmadan da mümkün. Tatilde ölümsüzleştirdiğiniz anları başkasına aktarabilmek ve bunu yaparken şarj sorunu yaşamamak için USB Dönüştürücü kabloyu mutlaka çantanıza koymayı unutmayın.

 

Gürültü Önleyici Kulaklık

Gürültü önleyici (noise-cancelling) kulaklıklar, gürültü kirliliği konusunda tüketicinin imdadına yetişiyor; huzurlu ve keyifli bir seyahat deneyimi yaşamak isteyenlerin öncelikle tercih ettiği tatil dostu ürün oluyor. Tatilinize bir miktar daha huzur katmak için gürültü önleyici kulaklığınızı yanınıza almayı unutmayın.

Paylaş

Yorum bırakın