Akçakoca’ya Rekor Ziyarteçi

0

Düzce’ye bağlı Akçakoca ilçesi hafta sonu eğlenmek ve rahatlamak isteyenlerin uğrak yeri olmaya devam ediyor. Batı Karadeniz’in incisi olarak nitelendirilen ve yerleşik nüfusu 25 bin olan ilçe yaz aylarının gelmesiyle birlikte tatilcilerin akınına uğruyor.

Hem yerli hem de yabancı olmak üzere binlerce insanın geldiği ve keyifli zaman geçirdiği ilçede 6 Temmuz ile 7 Temmuz 2019 tarihlerinde 150 bin kişinin geldiği bilgisi aktarıldı. Turist akını hakkında açıklamalarda bulunan Akçakoca Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı olan Oğuzhan Yemenici açıklamalarda bulundu. Her yıl buna benzer durumların yaşandığı ancak bu yıl beklentilerin üzerine çıkılarak normal bir plajın neredeyse 3-4 katı kalabalığa sahip plajların olduğunu açıkladı.

Genellikle bu tür kalabalıkların bayram dönemlerinde yaşandığını, havaların beklenilenden daha güzel gitmesiyle bayramın ardından en yoğun hafta sonunun yaşandığı bilgisi paylaştı. İlçede bulunan otellerin ve pansiyonların %100 doluluk oranına ulaştığı bilgisi aktarıldı.

Turizm faaliyete uğraşanlar olarak bu havaların devam etmesiyle yaz sonuna kadar sürekli aynı yoğunluğun yaşanacağı beklendiğini açıklamalarında ekledi. Rahatça denize girilmesi ve kötü durumların yaşanmaması için güvenlik konusunda titiz davranıldığı ve gerekli tedbirlerin alındığı bilgisini paylaştı. Şehirde bulunan 38 kilometreyi bulan sahil şeridi ve bu şeritte bulunan 3 adet mavi bayraklı plajın misafirlerin en çok uğradıkları noktalar olduğunu bilgisini aktardı.

Akçakoca plajlarının yanında doğal güzellikler ve tarihi noktalarıyla turistlere farklı eğlenceler sunarak keyifli bir zaman geçirilmesine imkân tanıyor. İstanbul’dan 261 km, Ankara’dan 274 km, Bolu’dan 84 km, Sakarya’dan 97 kilometre olan ilçe ulaşımın kolay olması nedeniyle bölge halkı tarafından tercih ediliyor. Düzce şehir merkezinden sadece 38 kilometre olan ilçeye rahatça ulaşılabilmek için yol yapım çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor.

Akçakoca’yı ziyaret edeceklerin mavi bayraklı plajlarının yanında Ceneviz Kalesi, Aktaş Şelalesi, Fakıllı Mağarası, Tarihi Mahalle Evleri, Hemşin Köyü Camii ve Kurugöl Kanyonu görülmesi gereken başlıca noktalardır. Ancak yoğunluk çok olduğu için şehir merkezinde araç ile seyahat etmek yaz aylarında mümkün olmuyor.

Paylaş

Yorum bırakın