Apple Yaz Kampı Başlıyor

0

Yaz tatilinin gelmesiyle birlikte ebeveynler çocuklarının hem iyi vakit geçirmesini hem de faydalı bir şekilde bu zamanın geçmesini istiyorlar. Today At Apple etkinliği içeriği ve yapısı ile ebeveynlere farklı bir seçenek sunuyor.

Bugün başlayan ( 8 Temmuz) ve üç gün sürecek olan Apple Ücretsiz Yaz Kampı’nda, çocuklar robotları, kod yazmayı, film yapımını, sanat ve tasarım dünyasını ve müzik yapmayı keşfedecekler. Apple Yaz Kampı’na katılacak olan 8 – 12 yaş arası çocuklar film yapımından, kod yazarak robotları programlamaya, üç farklı alanda eğlenceli, uygulamalı projelerle yaratıcılıklarını keşfedecekler.

 

Today at Apple, dünya genelinde tüm Apple Store’larda ücretsiz programlardan oluşan bir koleksiyon sunuyor. Bu koleksiyonda fotoğrafçılık, video, müzik, kod yazma, uygulama geliştirme veya sanat ve tasarıma odaklanan çok sayıda etkinlik yer alıyor. Ziyaretçiler, yaratıcılıklarını ortaya çıkaran, öğrenmeye ve diğer insanlarla tanışmaya teşvik eden etkinlikler arasından kendi ilgi alanlarına ve beceri düzeylerine uygun olanları seçebilirler.

Today at Apple 2017 yılında başladığından bu yana Apple, her hafta 18.000’in üzerinde ücretsiz etkinlik düzenledi. Bu etkinliklere tüm dünyadan milyonlarca kişi katıldı.

Apple mağazalarında gerçekleştirilen ücretsiz etkinliklerden bazıları şunlardır:

Clips ve iMovie ile Kendi Filminizi Yönetin

3 gün süren bu etkinlikte çocuklar iPad ile eğlenceli videolar yapmayı keşfedecekler. Clips uygulamasında çekimlerle denemeler yapmak ve Keynote’ta storyboard çizmek gibi film yapımının temelleriyle başlayacaklar. Son günde, becerilerini hayata geçirerek iMovie ile sürükleyici bir fragman hazırlayacak ve yapıtlarını kutlayacaklar. Kullanılacak ürünler tarafımızdan sağlanacaktır.

 

Kodlamanın Temelleri ve Robot Programlama

Bu 3 günlük etkinlikte 8-12 yaş arasındaki çocuklar hem eğlenecek hem de Sphero programlamayı öğrenecekler. Komut, döngü ve fonksiyon gibi temel kodlama kavramlarından sonra iPad’deki Sphero Edu uygulamasında kod bloklarıyla program yazacaklar. Son günde Kampçılar ışık, ses ve animasyon ile Sphero yoluyla kendi öykülerini anlatacaklar. Etkinlikte kullanılacak ürünler tarafımızdan sağlanacaktır.

 

iPad ile Hayallerinizdeki Parkı Tasarlayın

3 günlük bu etkinlikte 8-12 yaş aralığındaki çocuklar toplulukları için ilham verici bir park tasarlayacaklar. İlham almak, malzeme, renk ve dokuların fotoğrafını çekmek için bir yürüyüşe çıkacaklar. Apple Pencil ile iPad’deki Procreate uygulamasında taslaklar çizecek ve tasarımlarına hayat verecekler. Son gün ise parklarını gruba sunacaklar. Kullanılacak aygıtlar tarafımızdan sağlanacaktır.

GaraBand ile Kendi Şarkınızı Yapın

3 gün süren bu etkinlikte 8-12 yaş aralığındaki çocuklar iPad’deki GarageBand ile kendi şarkılarını yapacaklar. Ritmin temellerini öğrenecek, beat alıştırmaları ve Smart Instruments ile denemeler yaparak iPad’deki GarageBand’de bir melodi oluşturacaklar. Sonuncu gün kampçılar, şarkılarını grupla paylaşarak edindikleri yeni becerileri kutlayacaklar. Kullanılacak ürünler tarafımızdan sağlanacaktır.

Paylaş

Yorum bırakın