Karadeniz’in En Muhteşem 10 Kamp Yeri

0
Kampçılık bir yaşam stili, kamp ise, doğaya dokunmaktır. Doğanın kıymetini bilenler için en mükemmel ve hayranlık uyandıran doğa manzaralarına sahip Karadeniz’deki kamp noktalarını listeliyoruz…

 

1. Sahara Milli Park – Artvin

Sahara hem doğası hem de imkanları açısından kampçılar için en uygun rotalardan birisidir. Milli parkın belirli bir kısmı kampçılar için ayrıldı. Böylece çadır kurmak isteyenler, belirlenen bölgelerde kendilerine çadır kurabiliyor. Lavaboların yer aldığı bölgede kafeteryalar da bulunuyor.

2. Livera Camping – Trabzon

Belki de en eğlenceli kamp rotalarından birisidir. Maçka’da yer alan bölgenin içerisinde otağ çadırları da yer alır. Dileyen kampçılara kiralanan bu çadırlar değişik bir kamp deneyimi yaşmak isteyenler için idealdir. Bölgede çeşitli ihtiyacın karşılanacağı mekanlar yer alıyor.

3. Hıdırnebi Yaylekent – Trabzon

Akçaabat sınırları içerisindeki Hıdırnebi gölünün etrafına kurulu tesislere oldukça yakın kamp alanları bulunur. Kamp alanının işletmelerin bulunduğu yerlere yakın olmasının avantajları var. Her türlü ihtiyacı karşılamak için işletmeler kullanılabilir.

4. Ayder Yaylası – Rize

Karedeniz’in en iyi kamp rotalarından birisi, Ayder yaylasıdır. Kampılar için her şey detaylı bir şekilde düşünülerek planlanmış. Oturma banklarından, şemsiye ve gölgelikler var. Market ve lavabo gibi ihtiyacın karşılanabileceği yerler de düşünülmüş.

5. Çat Köyü – Rize

Çamlıhemşin sınırları içerisindeki Çat Köyü kampçılara harika bir konaklama imkanı sunuyor. Dere, göl ve çam ağaçları ile sarılı köyde konaklamak için mini ahşap evler de var.

6. Yenice Ormanları – Karabük

Geniş bir araziyi ifade eden Yenice Ormanları içerisinde birden fazla milli park alanı var. Bu alanların her birinde de kamp alanları oluşturulmuş. Bunlardan biri, Eğriova Gölet yanındaki alanlardır. Ayrıca, Sorgun yaylası bölgesindeki kamp alanları da tercih edilebilir noktalardan birisidir.

7. Hatila Vadisi – Artvin

Milli park olanı olarak kullanılan bölgede irili ufaklı birçok dere yer alır. Bu bölgenin en yüksek yerinde cam teras bulunur ve buradan vadinin uçsuz bucaksız derinliğini izleyebilmek mümkündür. Kampçılar için ayrılan bölümde lavabo ve çeşitli ihtiyacın karşılanacağı market yer alır.

8. Düzköy Doğa Kampı – Trabzon

Düzköy ilçesindeki kamp alanında ahşap veler yer alır. Futbol, basketbol ve voleybol gibi sahalar bulunur. Ayrıca yemek yenilebilecek bir de yemekhaneye sahiptir.

9. Martı Kamp Alanı – Sinop

Denize sıfır bir noktada kamp yapmak isteyenler için tercih edilebilecek bir bölgedir. WC ve düş kabinlerinin de yer aldığı kamp alanında birçok ihtiyaç düşünülmüş ve kampçılara nezih bir ortam sunulmaya çalışılmıştır.

10. Sinekli Yaylası – Bolu

İstanbul’a en yakın kamp merkezlerinden birisidir. Şehrin gürültüsünden kaçmak isteyenler için tercih edilen bölgede uçsuz bucaksız bir yeşil örtü var. Kar örtüsü ise Mayıs ayına kadar yer yer görülür. Eşsiz manzaraya sahip bölgede huzurlu bir kamp deneyimi yaşanabilir.

Paylaş

Yorum bırakın