Trabzon’da Tepki Alan Konser İptal Edildi

0

Trabzon’da bu yıl 29.’su 18-20 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Akçaabat Müzik ve Halkoyunları Festivalinde sahne alması beklenen Derya Uluğ’un konseri gelen tepkiler üzerine iptal edildi.

Şarkıcı sosyal medya hesabından 3 temmuz ile ilgili olarak yayınladığı  “3 Temmuz bir kumpastır.Aynı zamanda diriliştir, direniştir”, “Başta Aziz Yıldırım, Aykut Kocaman, yönetim ve oyuncularımız olmak üzere tüm Fenerbahçe camiasının hakkı yenmiştir. Unutmadık, unutmayacağız!” mesajları nedeniyle Trabzonspor taraftarları tarafından tepki görmüştü.

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim konu ile ilgili olarak kendisine yöneltilen soru üzerine konserin iptal edileceğini söyledi.

Başkan Ekim, “Konser verecek sanatçılardan biri talihsiz bir açıklama yapmış, bende iyi bir Trabzonspor taraftarıyım. Konuyla alakalı gerekli düzenleme yapılacak. Sanata saygımız sonsuz ama 3 Temmuz süreci bizim için çok önemlidir. Trabzonspor şampiyonluğu elinden alınmıştır. Bu konu bizim için hassas bir konudur. O konser iptal edildi sanatçımızı değiştireceğiz” dedi.

 

Taraftar Takımı Destekleyen Şarkıcı İstiyor

Trabzonspor taraftarları sosyal medyada yayınladıkları mesajlarda konsere Trabzonspor taraftarı olan Seren Uzun ve Rafet El Roman gibi sanatçıların davet edilmesi gerektiğini görüşünde birleşti.

Paylaş

Yorum bırakın