Tüyler Ürpertici Bilgiler

0

İnsanlar olarak her şeye olumlu ve pozitif bir yaklaşımla yaklaşsak da, çevremizin hatta vücudumuzun bize sunduğu tüyler ürpertici şeyler var. Okurken tüylerinizi ürpertecek bilgileri bir arada topladık.

 

Kalp

      

İnsan kalbi 9 metre uzağa kadar kan fışkırtabilir.

 

Sinyal

İnsanlar için uzay her zaman gizemini korumuştur. 1977 yılında insanlar uzaydan 72 saniye süren bir sinyal aldılar. Fakat bu sinyalin ne olduğu ve kaynağı hâlâ bilinmezliğini koruyor.

 

Trafik Kazası

Yapılan araştırmaya göre, Amerika Birleşik Devletleri’nde her yıl tam 6 bin kişi araç kullanırken mesajlaştığı için ölüyor.

 

Su Amipi

Naegleria Fowleri adındaki beyin yiyen bir tatlı su amipi insanları 7 gün içerisinde öldürebilir. Ölüm oranı %98’dir ve herhangi bir tedavisi bulunmamaktadır.

 

Bağışıklık Sistemi

Bağışıklık sisteminiz, günde en az bir kere, yaşaması durumunda kansere dönüşecek bir hücre yok eder.

 

Whitehall Gizemi

Whitehall Gizemi, 1888’de Londra gerçekleşen bir cinayettir. Günümüze kadar ‘’Whitehall Gizemi’’ olarak gelmesinin sebebi şudur; Çözülemeyen bir cinayette bir kadının vücudu parçalara ayrılmış ve sonra parçalar farklı bölgelere dağılmıştı. Polis suçluyu yakalayamadı ve cinayet aydınlanmadı.

 

Kafes Mezar

Victoria Dönemi’nde insanlar ölüler tekrar hayata dönerse diye sık sık mezarların etrafına kafes yaptırıyorlardı.

 

Katil

Bir insan ortalama hayatında 36 kez bir katilin yanından yürüyüp geçer.

 

Tarantula

Golyat, kuş yiyen tarantulası yeni doğmuş bir köpek yavrusuyla aynı ağırlıktadır.

 

Oyuncak Bebek

1920 yılında bir oyuncak bebek tasarımcısı bebekleri daha gerçekçi göstermek için kendi kızının derisinden parçalar kullanmıştır.

 

Ölüm

Bugüne kadar yaklaşık 100,000,000,000 kişi öldü. Bugün de yaklaşık 153,000 kişi ölecek.

 

Karınca

Üç kıtayı (Avrupa’nın çoğu, Amerika’nın batı kıyısı ve Japonya’nın batı kıyısı) kaplayan tek bir büyük karınca kolonisi bulunmaktadır.

 

Webcam

Yemeğinin kaybolduğunu fark eden bir adam, evine yerleştirdiği webcam sayesinde bir kadının bir yılı aşkın süredir adamın bilgisi dışında dolabında yaşadığını öğrendi.

 

Kan Şelalesi

Antartika’da Kan Şelalesi adında bir buzul vardır ve düzenli olarak kırmızı bir sıvı akıtarak buzun sanki kanıyormuş gibi görünmesine sebep olmaktadır.

Paylaş

Yorum bırakın