Daha Önce Hiç Duymadığınız Eğlenceli ve İlginç Bilgiler

0

Belki de hayatınızda daha önce hiç duymadığınız hatta ‘’Bu gerçek hayatta ne işime yarayacak?’’ dediğiniz ama hiç umulmadık bir yerde kullanabileceğiniz eğlenceli ve ilginç birkaç bilgiyi sizler için derledik.

 

Pisa Kulesi

Pisa Kulesi’nin üzerine kurulu olduğu, daha inşaatı bitmeden eğilmeye başlamasına sebep olan yumuşak toprak, kulenin 4 farklı depremden sağlam çıkmasını sağlamıştır.

 

Süper Mario Mantarı

Süper Mario’nun oyunda yediği mantarın adı gerçek hayatta Sinek Mantarı’dır. Bu mantarı yerseniz mikropsi diye isimlendirilen bir süreç yaşıyorsunuz. Bu süreçte objeleri olduğundan daha küçük görüyorsunuz ve bu da size objelerden daha büyüksünüz hissi vermektedir.

 

Direkt Demokrasi

İsviçre vatandaşları istemeleri halinde hükümeti yok sayıp, oylama yaptıktan sonra kendi yasalarını yaratabilirler hatta var olan yasaları da değiştirebilirler.

 

Yılbaşı Planı

Yeni yıla New York Times Meydanı’nda girmek istiyorsanız, bir noktada ortalama 6 – 12 saat hareketsiz bir şekilde kalacaksınız. Bu sebepten insanlar Times Meydanı’na ya bez bağlayarak gidiyor veya sokağa işiyorlar.

 

Orman Biokütlesi

Dünya’nın en büyük ikinci kâğıt ihracatçısı olmasına rağmen, İsveç’in orman biokütle sayısı her geçen gün artmaktadır. Çünkü İsveçliler kestikleri bir ağacın yerine 3 tane ağaç dikmektedirler.

 

Çekiç Aramak

1992 yılında emekli bir İngiliz kaybettiği çekicini detektörle ararken Roma devrinden kalma devasa bir hazine buldu. Hazineden 15 binden fazla madeni para çıktı. Kendisi ve arazinin sahibi devletten 1.75 milyon dolar para aldı. Bu sırada çekicini de buldu.

 

Kediler

Bir kedi eğer nazikçe sizin yanınıza gelip kafasını size sürtüyorsa bu hareketi size güvendiğini gösteriyor.

 

Plüton

Plüton’un keşfeden kişi olan Clyde Tombaugh, Plüton’u keşfettiğinde 23 yaşındaydı, çiftçiydi ve hiç okula gitmemişti. Gökyüzünün aynı bölümünü farklı günlerde çekilmiş fotoğraflarla karşılaştırarak Plüton’u keşfetmiştir.

 

Geriden Gelen Takvim

Dünya 2019 yılına girerken Etiyopya 2012 yılına giriyordu. Çünkü kullandıkları takvim, İskenderiye Kıpti Ortadoks Kilisesi’nden etkilenen bir takvim ve bu takvim normal hayatı 7 sene geriden takip ediyor.

 

İştah

İştahınızın hava durumuyla doğrudan ilişkisi vardır. Yazın ve sıcak havada iştahınız genelde kapalıdır fakat kışın ve soğuk havada daha fazla yiyecek tüketirsiniz.

Paylaş

Yorum bırakın