Türkiye Fransa’ya Karşı Tarih Yazdı!

0

Euro2020 Elemeleri H Grubu üçüncü maçında A Milli Takımımız Fransa ile karşı karşıya geldi. Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda oynan mücadelede Milli Takımımız, son Dünya Kupası sahibi Fransa’yı 2-0 mağlup etti.

Maçın ilk bölümüne üstün oyunuyla damga vuran millilerimizin ilk golünü 30. dakika da Merih Demiral’ın asisti ile Kaan Ayhan kaydetti. Maçın 40. Dakikasında Dorukhan Toköz’ün asisti ile Cengiz Ünder sağ çaprazdan düzgün bir vuruşla skoru 2-0’a taşıdı.

İkinci yarı skoru koruyan ve birçok fırsattan da yararlanamayan Milli Takım tarihinde ilk kez Fransa’yı mağlup etme başarısı gösterdi.

Türkiye, bu galibiyet ile grupta 3’te 3 yaparak puanını 9’a yükseltti. Milli Takımımız gruptaki ilk 3 maçında kalesinde henüz gol görmedi.

Maç sonu basın açıklaması yapan teknik direktörümüz Şenol Güneş şunları söyledi: ‘’Fransa’nın etkili silahları vardı ama tam tersine biz etkili olduk. Oyun olarak zaten üstünlüğümüz vardı. Az pozisyon verdik. Fransa’ya karşı büyütülecek bir galibiyet elde ettik. Müthiş bir taraftar vardı. Samimi, sıcak, coşkulu ve bize destek olan, rakibe de baskı yapan bir taraftar vardı. Aynı zamanda müthiş ve disiplinli oyuncular vardı. Bütün oyun başından itibaren kenardakiler de dâhil oyunun bir parçası olarak görev yaptılar. Aynı zamanda dualarıyla destek olduğunu hissettiğim, Türkiye’nin her yerinden takımımızı sevenlerin olduğunu düşünüyorum. Güzel bir sinerji vardı, tek yürek olmuştuk. Bu önemli, her alanda olmamız gereken durumdayız. Zaten takımımız umut ve mutluluk vererek yola çıktı. Bugün o mutluluğu yaşıyoruz. Moral ve güven kazandık. Tekrar o umutları tazeledik. Oyun genelinde üç bölgede de başarılıydık. Güvenli, coşkulu ve akıllı oynadık. Fransa’nın etkili silahları vardı ama tam tersine biz etkili olduk. Oyun olarak zaten üstünlüğümüz vardı. Az pozisyon verdik. Fransa’ya karşı büyütülecek bir galibiyet elde ettik. Fransa büyük bir takım ve futbol ülkesi. Oyuncu üreten ve yıldız oyuncuları olan bir takım. Bugün biz Fransa’yı yendik. Grupta avantaj elde ettik. İzlanda maçı çok önemli, asıl rakibimiz İzlanda. Ne olursa olsun Fransa’nın bu gruptan çıkacağını düşünüyorum. Bu aldığımız 3 puanla beraber, İzlanda’dan alacağımız netice, bu yoldaki avantajı lehimize çevirecek. Bu mutluluğu pas edip, şu anda İzlanda maçına odaklanmalıyız.’’ diyerek sözlerini noktaladı.

 

Milli Takımımız grubun dördüncü maçında 11 Haziran Salı günü İzlanda’ya konuk olacak.

Paylaş

Yorum bırakın