MGM’den Bayram Sonrası Yağış Uyarısı

0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bayram tatilinden sonraki ilk iş günü olan Pazartesi gününden itibaren 26 il için yağış uyarısı yaptı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Göller yöresi, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Afyonkarahisar, Uşak, Denizli, Sivas, Tokat, Kars, Ardahan, Van’ın kuzey ve doğusu, Ağrı ve Iğdır çevreleri ile Erzurum’un kuzey ve doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

 

NORMALLERİN ÜZERİNDE SEYREDECEK

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağını belirten Meteoroloji Genel Müdürlüğü, mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edeceğini belirtiyor.

Rüzgar genellikle kuzeyde, zamanla Güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, belli aralıklarla orta kuvvette, öğle saatlerinden sonra İzmir ve Denizli çevrelerinde yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

5 Günlük hava tahmini ise aşağıdaki gibidir.

Paylaş

Yorum bırakın