Ufkunuzu Genişletecek 10 Bilgi

0

Pek çok kişinin bilmediği veya emin olmadığı bilgilerle dolu bir haber sizleri bekliyor.

 

En Az Türk Vatandaşının Yaşadığı Ülke Hangisidir?

Dışişleri Bakanlığı’nın verilerine göre Tongo, Tuvala ve Butan’da bir tane Türk vatandaşı bile yaşamamaktadır. Nikaragua’da ise 15 Türk vatandaşı yaşamaktadır.

 

Güneş Sistemi İçerisinde Saat Yönünde Dönen Tek Gezegen Hangisidir?

İçerisinde Dünya’nın da bulunduğu Güneş Sistemi’nde saat yönünde dönen tek gezegen Venüs’tür.

 

Suç Oranının En Yüksek Olduğu Ülke Hangisidir?

Dünya nüfusuna oranla en çok suç işlenen yer Vatikan’dır. 1000 kişinin yaşadığı yerde yılda ortalama 600’den fazla suç işleniyor.

 

En Fazla Piramit Hangi Ülkededir?

İçinizden Mısır dediğiniz duyar gibiyiz fakat dünya üzerinde en fazla piramite sahip ülke Sudan’dır. Ülkede 220 tane piramit bulunmaktadır.

 

Mars’ta Yaşasaydınız Kaç Yaşında Olurdunuz?

Mars, Güneş’in etrafındaki dönüşünü tam 686.9 Dünya günün de tamamlıyor. Yani Dünya’da 15 yaşında iseniz Mars’ta 8 yaşında olurdunuz.

 

Oksijen Ne Renktir?

Oksijen gaz halinde iken kokusuz ve renksizdir. Ancak sıvı ve katı halde iken soluk mavi renkte görünür.

 

Sıkıldığımızda Zaman Neden Yavaş Akar?

Beynimizde yer alan anıların depolandığı hipokampüste mini ‘’zaman dalgalarını’’ tetikler, böylece olayların ne zaman gerçekleştiğini biliriz. Ancak uyarılmışsa bu sinyaller bulanıklaşır. Bu da bizim için zamanın yavaş aktığını hissetmemize sebep olur.

 

Nükleer Savaştan Sağ Çıkması En Muhtemel Şey Nedir?

Bir nükleer savaşta en önce böceklerin öleceği biliniyor. Radyasyona en dayanıklı bakteri ise Deinococcus radiodurans bakterisidir. Bu bakteriler 1.5 milyon rad’a kadar dayanabilirler, eğer dondurulursa bunun 2 katı katına kadar dayanırlar.

 

Şu Ana Kadar Yaşamış En Tehlikeli Hayvan Hangisidir?

Dünya’nın şu ana kadar yaşamış en tehlikeli hayvanı sivrisinektir. İnsanların yarsı (yaklaşık 45 milyar) dişi sivrisinekler tarafından öldürmüştür. Günümüzde de her 12 saniyede bir kişi sivrisinekler tarafından kaynaklanan bir sebepten ölüyor.

 

Amerika’da Kaç Tane Eyalet Vardır?

Amerika bayrağındaki her bir yıldız bir eyaleti temsil ediyor ve 50 tane yıldız bulunuyor. Fakat Amerika’da resmi olarak 46 tane eyalet bulunmaktadır. Virgina, Kentucky, Pennsylvania ve Massachussets resmi olarak birer commonwealth’dir. Commonwealth, ‘’Ortak rızayla oluşturulmuş siyasi topluluk demektir.

Paylaş

Yorum bırakın