Fotoğraflarda İyi Görünmenin Yolları

0

Teknolojinin gelişmesiyle cebimizde bulunan telefonların kameraları da gelişti. Her şeyin anlık fotoğrafını çekmeye başladı. Anları ölümsüzleştirmek artık çok kolay oldu. ‘’Fotoğraflar da çok kötü çıkıyorum’’ diyorsanız eğer, sizler için usta fotoğrafçıların ‘’Fotoğraflarda İyi Görünmenin Yolları’’ kılavuzunu hazırladık.

 

İyi Duruş

Başınızın tepesinin sanki gökyüzüne değecekmiş gibi durması gerekmektedir. Çünkü bu duruş pozisyonunda omuzlarınız geriye gider, göğüsünüz ve çeneniz ileriye çıkar. İyi ve dik bir duruş fotoğraflarda güzel çıkmanın ilk adımlarından biridir.

 

İyi Göründüğünüz Taraf

Çoğu kişi sağdan veya soldan kendi fotoğrafını çekerek en iyi açının kendisi için hangisi olduğunu bilmektedir. Bu fotoğraf çekimi için çok önemlidir. Çünkü iyi göründüğünüz tarafınız fotoğraflarda daha simetrik ve zarif görünebilir.

 

Gülmek

Fotoğraflarda size eşlik edecek en güzel özellik ise gülmektir. Gülerek çekilen fotoğrafları herkes sever ve gülerek çektirdiğiniz fotoğraflar zamansız gözükür. Zafer işareti, büzüşük dudak vs. gibi çekildiğiniz fotoğraflar ise geçicidir.

 

Çene Yukarı

Fotoğraf çekilirken çenenizi yukarı kaldırmanız halinde yüzünüz daha güzel bir açıdan görünür. Bunun sayesinde daha özgüvenli görünmenizi sağlar. Eğer başınızı ve çenenizi eğerseniz gıdınız çıkabilir ve hiç istemediğiniz bir fotoğraf karesine yakalanmış olabilirsiniz.

 

Kişisel Stil

Kameranın önüne geçtiğiniz zaman önce kim olduğunuzu, kendi stilinizi ortaya çıkarmaya hazır olun. Her an kameranın önüne geçmeye hazır hissetmeli ve olmalısınız. Pratikte çok zor gözükse de stilinizi ve görünüşünüzü buna göre değiştirmelisiniz. Bu size farklı bir özgüvende katacak. Stiliniz, kişiliğinizi yansıtmaya başladığında gerçek benliğiniz ortaya çıkar ve her fotoğrafta güzel çıkmaya başlarsınız.

 

Lense Yukarıdan Bakın

Fotoğraf makinesinin veya telefon kamerasının lensine biraz yukarıdan bakarsanız, fotoğrafa bakan insanın direk gözüne bakıyorsunuz görüntüsü verecektir ve etkisi fazla olacak.

 

Saç

Saçlar görünümünüzü büyük oranda etkiler. Bu yüzden fotoğraf çekiminden önce saçlarınızı mutlaka kontrol ediniz.

 

 

Nefes Almak

Fotoğraf çektirmeden önce derin bir nefes çekin ve verin. Bu durum sizin en doğal görünümünüzü sağlayacak ve fotoğrafta büyük bir değişiklik yaratır.

 

İçsel Huzur

Her şeyden önce kendi mutluluğunuz, kendinizi iyi hissetmeniz her şeyden önemlidir. Kendinizi iyi ve huzurlu hissettiğiniz de çektireceğiniz fotoğraflar da daha güzel ve huzurlu görüneceksiniz.

Paylaş

Yorum bırakın