Terminalin Dayısı ‘’Sarı’’

0

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde bulunan terminalin 12 yıldır bir dayısı var. Doğduğu ve büyüdüğü otobüs terminalini evi gibi benimseyen ve esnafın ‘’Sarı’’ ismini verdiği kedi tam 12 yıldır terminalde yaşıyor.

Bir yolcunun Sarı ile selfi çekilmesinden sonra sosyal medyada da meşhur olan Sarı’ya da bazı terminal çalışanları ‘’Dayı’’ diye seslenmektedir. Bunun sebebi ise terminalin yanına yaklaştırmadığı köpekler… Kedinin çok kıskanç olduğunu belirten terminal çalışanları bu sebepten ötürü terminalin yanına herhangi bir köpeği yaklaştırmadığını söylediler. 12 yıldır terminal çalışanlarının bakıp, büyüttüğü Sarı terminalin fenomeni haline geldi.

Terminal Esnaflarından Ünver Bozkurt: ‘’ Bu kediyi evladımız gibi seviyoruz. İnsanlarla arası çok iyi ama bazı köpekleri görünce agresif oluveriyor. Biz bunu burada her gün sırayla ciğer ve kedi yemi alarak besliyoruz. Sarı isimli kedimiz terminalin bir maskotu oldu.’’ dedi.

Sarı’nın köpekleri terminalin kapısına bile yaklaştırmadığına da değinen Bozkurt, sözlerine şu şekilde devam etti: ‘’ Çok hisli olduğundan burayı evi gibi benimsediği için kendi alanını koruyor. İlçemizde genellikle başıboş gezen köpekler bile buradan geçmek istemiyor çünkü bizim kedi anında saldırıya geçiyor. Bu durumda köpekler karşı yoldan geçiyorlar. Sarı isimli kedimiz bundan 12 yıl önce burada doğduğundan bölgeyi tamamen sahiplendi.’’ diyerek sözlerini noktaladı.

Paylaş

Yorum bırakın