Prof. Dr. Mehmet Okuyan’dan Cübbeli Ahmet’e Gönderme

0

Emre Dorman’ın TV8 ekranlarında sunduğu Aklımdaki Sorular programında Prof. Dr. Mehmet Okuyan, Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’ye şok sorular yöneltti.

TV8’de yayınlanan Emre Dorman ile Aklımdaki sorular programına katılan Prof. Dr. Mehmet Okuyan’ın konuşması ve yönelttiği sorular gündemde oturdu. Toplum içerisinde Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün bir konuşmasında Mehmet Okuyan’ı hedef alan “Okuyan gibiler Kur’an’ı yanlış mânâlandırdıkları için Resûlullâh Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem’den beddua almışlardır” sözleri üzerine, Prof. Dr. Mehmet Okuyan katılmış olduğu TV8 programı Aklımdaki Sorular programında “Verdin mi tripleks villanın zekatını” sorusunu Cübbeli Ahmet’e yönelterek dikkat çekti.

Okuyan’ın konuşmasının devamı ise şu şekile;

Dilde Fakir Peygamber, Kendine Sırça Köşk

“Hocanın oturduğu eve bak bindiği arabaya bak beni ilgilendirmez bir tarafa. Ama diğer tarafı beni ilgilendiriyor. Gidip millete saatlerce ‘israf etmeyin’ de fakir peygamberi anlat fakir sahabeyi anlat ondan sonra kendin sırça köşklerde yaşa bu iki yüzlülük ama.’’

 

Ramazan Yalnızca Bedenine Değil Ruhuna Gelecek

‘’Sonra ‘toplum niye dönüşmüyor’ niye dönüşsün beyim. Sen Ramazanı kazanç aracı yapıyorsun. Hani dağıtacaktın.  Biz neredeyse ödemelerimizin şişkin olanlarını Ramazan’a ayırıyoruz. Ramazan da ruhuna gelecekti bedenine değil beyim sen de verecektin.’’

Zekat Yalnızca Gelirden Mi Gelir?

‘’Samimi olacak. Evden, arsadan, binadan zekat yok. Zekat gelirden gelirmiş hayır efendim. Zekat maldan gelir. Neymiş mal taşınmaz görürsün Ali İmran suresinde ne diyor Allah-u Teala.”

Paylaş

Yorum bırakın