Overture Dünyanın En Hızlı Ticari Uçağı Olacak

0

Dassaults Systemes; Süper Sonic seyahati yaygınlaştırmayı ve uygun maliyetli hale getirmeyi amaçlayan Boom Supersonic’in mach 2.2 ticari uçağı Overture’ün tasarım ve geliştirme sürecini hızlandırmak için 3DEXPERIENCE platformunu kullandığını açıkladı.

Boom Supersonic, endüstride öncü bir konuma sahip olan 3DEXPERIENCE çözümünü kullanarak ilk prototipin geliştirme süresini yarıya indirmenin yanı sıra, verimliliği arttıracak, maliyetleri düşürecek ve ürün kalitesini arttıracak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Boom Supersonic kurucu ortağı ve teknolojiden sorumlu başkan yardımcısı Joshua Krall,  “Overture, aerodinamikte, materyallerde ve itiş gücü teknolojilerindeki gelişmeleri kıtalar arası ticari uçuşlarda devrim yaratmak için kullanıyor. Süper Sonic- geleceğe dair vizyonumuzu ortaya koymak için güçlü tasarım araçlarına ihtiyacımız var ve Dassault Systèmes’in sağladığı şey de tam olarak bu. Bir startup olarak, eski yazılım sistemleriyle kısıtlı değiliz ve BT maliyetlerini düşük tutmayı amaçlıyoruz. Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformunu süreçlerimize hızlıca ve kolayca entegre ettik ve projemiz olgunlaştıkça da yüzlerce kullanıcıya ulaşmayı bekliyoruz.” dedi.

Gittikçe artan hava yolculuğu talebi ve yeni ürün taleplerine yanıt vermek isteyen havacılık Startup’ları piyasaya yeni giriş yapan firmalar ve küçük ölçekli orijinal ekipman üreticileri, teknik zorlukların üstesinden gelmeyi amaçlayan yeni uçak tasarım konseptleriyle geleneksel havacılık sektörünü değiştirmeyi amaçlıyor.

Overture, uçuşa hazır hale geldiğinde dünyanın en hızlı ticari uçağı olacak. Uçağın Mach 2.2 hızında New York’tan Londra’ya 3.25 saat, Tokyo’dan San Francisco’ya ise 5.5 saatte uçması bekleniyor.

Super Sonic Uçak Overture Nedir?

2016 yılında yapılan yatırımlarla yapım süreci duyurulan Süper Sonic,hızla oluşabilen bir uçaktır. Bu uçak yapımı gerçekleştiğinde Mach 2.2 hızına çıkacak. Tasarımına ait medyaya sızan görüntülere göre uçak tek koridorlu olacak. Çift sıra tekli koltuklara sahip olacak uçak, Minimal tasarımlara sahip olacak. Henüz prototipi bile olmamasına rağmen Super Sonic uçağa dünya çağında büyük rağbet bulunmakta. Şimdiden bazı hava yolları ön siparişlerini vermiş durumdalar. Bu hava yollarının başında Virgin Group ve Japan Airlines gelmektedir. Bu iki havayolu şirketinin 30 tane uçak ön siparişi verdiği de gelen bilgiler arasında yer almaktadır.

 

Paylaş

Yorum bırakın