Cenk Eren Dolandırıcıların Elinden Kıl Payı Kurtuldu

0

Zonguldak’ta yaptırdığı parkın sonrasında dolandırıcılar Cenk Eren’i iyi niyetini suiistimal ederek kullanmak istedi.

Geçtiğimiz günlerde Zonguldak Alaplı’nın Yenidoğanlar köyü muhtarı, katıldığı muhtarlık seçimini kaybetmesinin ardından yaptırdığı parkı söktürmüştü. Bunun üzerine köye yardım edeceğini söyleyerek bu yardımda bulunan şarkıcı Cenk Eren’i telefonla arayan dolandırıcı, kendisini Zonguldak Valisi olarak tanıtıp engelli yardım muhtaç çocuklar için başlattıklarını yardım kampanyasına 6 bin TL bağışta bulunmasını istedi. Polis bağış hesaptan çekilmeden bloke ederek dolandırıcıların parayı çekmesini engelledi.

İddiaya göre, şarkıcı Cenk Eren’i, “Zonguldak Valisiyim” diyerek kandıran dolandırıcılar, engelli çocuklar için akülü sandalye alacakları, valilik olarak yardım kampanyası başlattıklarını belirterek 6 bin TL bağışta bulunmasını teklif etti. Şarkıcı Cenk Eren, yardım amacıyla kullanılacağını düşünerek verilen hesaba 6 bin TL yatırdı. Dolandırıcılık olayını doğrulayan Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş tüm vatandaşları bu gibi suiistimal dolandırıcılıklar konusunda uyardı. Vali Bektaş;

“Doğrudur biz de duyduk. Maalesef dolandırıcılar bu metodu kullanıyor. İnsanımızın dikkatli olması gerekiyor. Bu olayda yatırılan paranın 6 bin lira olduğu ve polisin müdahalesiyle paranın hesaptan çekilmeden bloke edilip kurtarıldığı bilgisi var. Cenk Eren’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.” dedi.

Zonguldak’taki Köye Park Yaptırmıştı

 

Şarkıcı Cenk Eren, Yenidoğanlar köyünde muhtarlık seçimlerini kaybetmesi sonucu 24 Mart’ta yaptırmış olduğu çocuk parkını yıkan 20 senelik muhtar Mehmet Akyol’a  sosyal medya üzerinden tepki göstermişti. Işın Karaca tarafından da büyük destek alan Cenk Eren, parkı geçtiğimiz günlerde yaptırmıştı.

Paylaş

Yorum bırakın