14. Günde Gazetecinin Cansız Bedenine Ulaşıldı

0

Karadeniz Bölgesi’nin Bayburt-Trabzon Arasında yol açma çalışmalarını takip ederken üzerinde bulunduğu kar kütlesinin kopmasıyla uçurumdan aşağı düşen AA muhabiri Abdülkadir Nişancı 14 gün sonra bulundu.

Bayburt-Trabzon arasında bulunan Soğanlı Dağı’ndaki yol açma çalışmalarını takip ederken Derebaşı Virajları adındaki bölgede bastığı kar kütlesinin kopması sonucu uçurumdan aşağı düşen AA Bayburt muhabiri Abdulkadir Nişancı’nın cansız bedenine arama-kurtarma ekipleri 14 günde ulaştı.

Geçtiğimiz günlerde kamera ve fotoğraf makinesi ile ayakkabılarının teki bulun arama kurtarma ekipleri bulunan eşyalardan yola çıkarak arama alanını genişletti. 14. günde gazetecinin düştüğü yerin yaklaşık 4 kilometre uzağında, dere yatağındaki kayaların arasında cansız bedenine ulaşıldı.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu bulunan gazetecinin ailesi ve yakınları için yayınladığı başsağlığı yazısında şu ifadeleri kullandı.

”Gazetecilik dünyanın en zor ve tehlikeli koşullarında yapılan meslekleri arasında yer alıyor. Dünyada ve Türkiye’de haber peşinde fedakarca çalışan birçok meslektaşımızı bu nedenle kaybediyoruz. Son olarak  Bayburt-Trabzon il sınırında yürütülen yol açma çalışmalarını takip ederken Anadolu Ajansı (AA) muhabiri Abdülkadir Nişancı üzerine çıktığı kar kütlesi ile birlikte uçuruma düşmüştü. 13 gündür sürdürülen çalışmaların sonunda Çaykara İlçesi Derebaşı HES Göleti içinde yapılan arama çalışmalarında meslektaşımızın cansız bedenine ulaşıldığını haber aldık. Üzüntümüz büyük. Bu olayların tekrarlanmamasını umuyor, meslektaşımızın ailesine, Anadolu Ajansı çalışanlarına ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz.”

Paylaş

Yorum bırakın