10 Gün Boyunca Dere Suyu İçerek Hayatta Kalmış

0

10 gün önce Ordu Fatsa’ya bir akrabasının cenazesi için gelen ve o gün kaybolan 87 yaşındaki Salim Bodur, düşmüş olduğu dere kenarında bulundu. 10 gündür düşmüş olduğu dere kenarından çıkamayan yaşlı adam geçen vakitte yaşamını dere suyu içerek sürdürdüğünü söyledi.

 

13 Mayıs’ta memleketi Samsun’dan cenaze için Ordu’nun Fatsa ilçesinin Küpdüşen Mahallesi’ne gelen Salim Bodur kayboldu. Ailesi ve aile yakınlarının haber alamadığı için kayıp ihbarı vermesinin hemen ardından Jandarmalar arama ve kurtarma çalışmalarına başladı.

Yakınlarından alınan bilgilere göre sara ve Alzheimer hastası olan Bodur, 10 gün sonra Ilıca Deresi kenarında bir köy vatandaşı tarafından bulundu.

Köylü Muhammet Yanık, fındık bahçesine ilaç almaya gittiğini ve o sırada elindeki bidonlar dereden aşağı inince onları almaya indiğinde yaşlı adamın bitkin sesini duyduğunu söyledi. Görür görmez hemen jandarma ekiplerine haber veren köy sakini sayesinde yaşlı adam bulundu.

Dere kenarında 30 metre yüksekliğindeki bir çukura düşen Bodur, tam 10 gün boyunca yalnızca dere suyu içerek hayatta kaldığını söyledi.

Paylaş

Yorum bırakın