Ordulu Kalkan Avcılarına Saldırı

0

Kalkan avcılığı için Ordu Perşembe’den çıkan Türk balıkçı gemisi Romanya açıklarında Romanya Sahil Güvenlik ekipleri tarafından batırıldı.

Mustafa Saim Tandoğan (Perşembe Belediye Başkanı) tarafından yapılan açıklamaya göre Ordulu balıkçıların uluslararası sulara kalkan avlamak için gittiğini, hiçbir tehlike yaratmamış olmalarına rağmen Türk teknesine müdahale edildiğini söyledi.

Başkan Mustafa Saim Tandoğan, yaptığı açıklamada;

“3 balıkçımız yaralandı. Şu anda onların tedavileri Köstence’deki hastanede sürüyor. Geriye kalan 5 kişinin durumu iyi. Olayda sadece mal kaybı ve yaralı var. İnşallah bir daha olmaz.” diyerek can kaybı yaşanmamış olması açısından şanslı olduğunu belirtti.

Yaşanan talihsiz olayın ardından olayla yakından ilgilenen Dışişleri Bakanı Yardımcısı Yavuz Selim Kıran ve Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu ile gereken görüşmeleri yaptığını açıklayan Mustafa Saim Tandoğan,  ‘’ Kendileri ile görüşmelerimizi yaptık ve onları getirmeye çalışıyoruz. Başkonsolosluğumuz da gerekli işlemleri yaptı. Ailelerinin de merakla beklediklerini biliyoruz. Biz kendilerine elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıştık. Merak etmesinler, herkesin durumu iyi’’ açıklamalarında bulundu.

Kalkan avcılığının açık sularda yapıldığına dikkat çeken Belediye Başkanı, Ordulu balıkçılarında bu sebepten uluslararası karasularında bulunduğunu söyledi.

Yaşanan olayla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz..

Paylaş

Yorum bırakın