Cenk Eren’den O Köye Taktir Edilecek Jest

0

Geçtiğimiz günlerde Zonguldak Alaplı’nın Yenidoğanlar köyü muhtarı, katıldığı muhtarlık seçimini kaybetmesinin ardından yaptırdığı parkı söktürmüştü. Bunun ardından çevreden gelen tepkilerin ardından Cenk Eren sosyal medya aracılığıyla yayımladığı yazıların ardından harekete geçerek parkın yeniden yapılmasını sağlayarak sosyal medyada alkışı topladı.

Şarkıcı Cenk Eren, Yenidoğanlar köyünde muhtarlık seçimlerini kaybetmesi sonucu 24 Mart’ta yaptırmış olduğu çocuk parkını yıkan 20 senelik muhtar Mehmet Akyol’a sosyal medya üzerinden tepki göstermişti. Işın Karaca tarafından da büyük destek alan Cenk Eren, parkı kendisinin yaptıracağını beyan etmişti.

 

Cenk Eren’in açıklamasından kısa bir süre önce ilçeye bağlı Gümeli Belde Belediyesi ise parkı tekrar yaptı. Cenk Eren verdiği sözü tutmak için köy muhtarı Rıdvan Onay ile bağlantıya geçip, köyün başka bir yerine çocuklar için park yapmak isteğini iletti. Muhtar Rıdvan Onay, geçen yıl şehit olan köylüleri Jandarma Onbaşı Recep Turan’ın anısına bir park yapabileceklerini söyledi. Bunun üzerine muhtarlık önündeki alana Cenk Eren’in gönderdiği oyun malzemeleriyle çocuk parkı yapıldı. Parkın adı da, ‘Şehit Recep Turan Çocuk Parkı’ konuldu.

Muhtar Rıdvan Onay, çocukların parkı çok sevdiğini söyleyerek, “Cenk Bey bizle başından beri ilgilendi. Parkın yapıldığını, iyi niyetinden dolayı teşekkür ettik. Ancak kendisi yine de başka bir yere park yapabileceğini söyledi. Biz, Şehit Recep Turan anısına bir meydan yapmıştık. Oraya park yapılabileceğini söyledik. O da uygun gördü ve parkımız yapıldı. Cenk Bey’i bir gün köyümüze misafir etmek isteriz” dedi.

Paylaş

Yorum bırakın