Süper Lig’de Top Koşturan 10 Karadenizli Futbolcu

0

Oğuzhan Özyakup (Beşiktaş)

Ozzy lakaplı ofansif orta saha oyuncusu. Hollanda doğumlu Türk Milli futbolcu aslen Trabzonludur. Oğuzhan Özyakup halen Beşiktaş futbol takımında futbolculuk kariyerini sürdürmektedir.

 

Serdar Taşçı (İstanbul Başakşehir FK)

1987 doğumluTürk asıllı Alman futbolcu. Stutgart, Bayern Münih, Spartak Moskova gibi Avrupa kulüplerinde forma giymiş. Almanya Milli Futbol takımında oynamayı seçmiştir. Günümüzde ise Başakşehir Futbol Kulübü’nde oynamaktadır. Serdar Taşçı aslen Artvinlidir.

 

Tolga Zengin (Beşiktaş)

10 Ekim 1983 yılında Artvin’de doğmuştur. Trabzonspor altyapısından, A takıma kadar yükselmiş, yıllarca Trabzonspor’un kaptanlığını yapmıştır. Transfer olduğu Beşiktaş’ta da kaptanlık pozisyonuna yükselmiştir. Futbolculuk kariyerine halen Beşiktaş’ta devam etmektedir.

 

Özer Hurmacı (Sivasspor)

20 Kasım 1986’da Kassel’de doğmuştur. Aslen Trabzonludur. Trabzonspor’un eski futbolcularından olan Lemi Çelik’in yeğenidir. Özer Hurmacı kariyeri boyunca Fenerbahçe, Trabzonspor, Akhisar Belediyespor, Kasımpaşaspor, Osmanlıspor, Büyükşehir Belediye Spor, gibi birçok Süper Lig takımında oynamıştır. Şu anda Sivasspor’da faal futbol kariyerine devam etmektedir.

 

Gökhan Töre (Beşiktaş)

20 Ocak 1992 tarihinde Almanya’nın Köln kentinde doğmuştur. Samsun’dan Almanya’ya göç eden bir ailenin çocuğudur. Aslen Samsunludur. Chealse, Zenit, West Ham gibi Avrupa kulüplerinde oynayan Töre son oynadığı Beşiktaş kulübü ile sözleşmesini fesih etmiştir.

 

Yusuf Yazıcı (Trabzonspor)

29 Ocak 1997 yılında Trabzon’da doğmuştur. Son dönemde Avrupa kulüplerinin yakından ilgilendiği Yusuf Yazıcı, futbol kariyerine altyapısında başladığı Trabzonspor’da devam etmektedir.

 

Şener Özbayraklı (Fenerbahçe)

23 Ocak 1990 tarihinde Artvin’de dünyaya geldi. Bugsaşspor’dan Bursaspor’a transfer olarak Süper Lig’ de oynama şansını elde eden Şener Özbayraklı daha sonrasında Fenerbahçe’ye transfer oldu. Gösterdiği yüksek performans ile Milli Takım’da da şans bulmaya başladı.

 

Abdülkadir Ömür (Trabzonspor)

25 Haziran 1999 yılında Trabzon’da doğdu. Doğduğu şehrin kulübünün altyapısında futbola başladı. Faal futbol kariyerini Trabzonspor’da sürdürmektedir. Son dönemde gösterdiği yüksek performans ile Milli Takım’a da seçilmiştir.

 

Volkan Demirel (Fenerbahçe)

27.10.1981 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Artvinli olan Volkan Demirel 2002 yılında Fenerbahçe’ye transfer olan Volkan Demirel 2004 yılında Milli Takıma çağrıldı. Volkan Demirel kariyerini halen Fenerbahçe’de devam ettirmektedir.

 

Emre Belözoğlu (İstanbul Başakşehir FK)

7 Eylül 1980 yılında İstanbul’da doğan Emre Belözoğlu aslen Trabzonludur. Galatasaray, Fenerbahçe gibi Türkiye’de büyük kulüplerde oynayan Emre Belözoğlu Avrupa’da İnter, Newcastle United ve Atletico Madrid gibi kulüplerde forma giydi. Emre Belözoğlu faal futbolculuk kariyerini Başakşehir Futbol Kulübünde sürdürmektedir.

Paylaş

Yorum bırakın