Muhabir Abdülkadir Nişancı Uçurumdan Düşerek Kayboldu

0

AA muhabiri Abdülkadir Nişancı Karadeniz Bölgesi’nin Bayburt-Trabzon Arasında yol açma çalışmalarını takip ederken uçuruma düştü. Nişancı’nın yeri tespit edilmeye çalışılıyor.

Bayburt-Trabzon arasında bulunan Soğanlı Dağı’ndaki yol açma çalışmalarını takip ederken dün Derebaşı Virajları adındaki bölgede bastığı kar kütlesinin kopması sonucu uçurumdan aşağı düşen AA Bayburt muhabiri Abdulkadir Nişancı’yı arama çalışmalara tüm ekiplerce devam ediyor.

Bayburt Valisi’nden Aramalar Hakkında Açıklama

Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, gazetecinin yol açma çalışmalarını takip ettiği sırada uçurumdan düştüğünü belirterek arama çalışması başlatıldığını açıkladı. Trabzon-Bayburt sınırındaki ‘dünyanın en tehlikeli yolu’ Soğanlı Dağı’nda kar nedeniyle kapalı Derebaşı virajlarında özel idare ekipleri yol açma çalışması başlatmıştı.

Nişancı‘nın kaybolduğu bölgede dün hava kararana kadar arama kurtarma çalışması yapan yaklaşık 100 kişilik AFAD, UMKE, jandarma ve sağlık ekipleri, gece verilen aranın ardından çalışmalarına tekrar başladı.

Kamera ve fotoğraf makinesine ulaşılan gazeteci için bölgeye Bayburt ve Trabzon’dan AFAD ekipleri sevk edildi. Nişancı’nın yerinin tespit edilebilmesi için drone da kullanılıyor.

Bölgenin hem Trabzon hem de Bayburt tarafından sürdürülen arama faaliyetlerine, Rize’den gelen dalgıçlar da dere içindeki aramalarla dahil oldu.

 

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti De Açıklamalarda Bulundu

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Nişancı ile ilgili şu açıklamayı yayınladı:

“Gazeteciler en zor koşullarda mesleklerini yapmak için uğraşırlar. Bu nedenle de can güvenlikleri açısından en riskli mesleklerden birini yaparlar. Son olarak Bayburt-Trabzon il sınırındaki Soğanlı Dağı’nda, kar nedeniyle kapalı Derebaşı virajlarında yol açma çalışmasını takip eden Anadolu Ajansı (AA) muhabiri Abdülkadir Nişancı’nın uçuruma düştüğü haberini aldık. Meslektaşımızın ailesine ve Anadolu Ajansı çalışanlarına üzüntülerimizi iletiyoruz. Meslektaşımızın en kısa sürede bulunmasını ve sağlıklı olmasını diliyoruz.”

Paylaş

Yorum bırakın