Tüm Kozlu Sahili Temizleniyor

0

Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde, sıcak havalarda halkın serinlemek için denize girdiği ve balık tuttuğu bir kilometre uzunluğundaki sahilde biriken atıklar temizlenmeye başlandı.

Şehir merkezine 6 kilometre uzaklıkta bulunan Kozlu Sahili, halkın tepkisini çeken atıklar için Zonguldak Valiliği ve Zonguldak Belediyesi harekete geçti. Yaz aylarında ailelerin denize girerek yaz sıcağının bunaltıcı etkisinden kurtulmak, yürüyüş ve piknik alanlarıyla halkın yoğun olarak kullanmakta olduğu sahilde bulunan plastik atıklar, şişe, sünger, kullanılmış şırınga, iğne, kan tüpleri, serum ve ilaç şişeleri, iş makineleri ve temizlik personelleri tarafından titizlikle temizlenmeye başlandı. Sahilden toplanan çöpler çöp kamyonları aracılığıyla çöp dökme alanlarına taşındı. Belediye yetkilileri ise sahil temizlenene kadar çalışmanın devam edeceğini belirtti.

Sahilde düzenli olarak oltayla balık avlayan Hayati Özdemir, “Dün buraya geldiğimde dehşet bir görüntü vardı. Bugün biraz daha göze hoş görünüyor. Sahil bizim sahilimize ne kadar temiz olursa o kadar çok insanımız gelir. Herkes işini güzel yapsa bu çöp bu sahile dökülmez, insanımız da sıkıntı yaşamaz. Başımızdaki yetkililerden ricamız herkesin işine sahip çıkmasıdır. Biraz daha duyarlı olmaları ve insan sağlığına önem göstermeleridir. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Daha da temizlenmeye devam ediyor. Ne kadar temiz olursa bizim için o kadar güzel olur” diyerek halkın sesi oldu.

Paylaş

Yorum bırakın