Abdurrahim Albayrak’tan Binali Yıldırım’a Olay Yaratan Yanıt

0

Binali Yıldırım’ın Twitter üzerinden Kadir Mısıroğlu hakkındaki taziye mesajına Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak’tan dikkat çeken bir cevap geldi.

 

Mustafa Kemal Atatürk ve laiklik karşıtı yazıları ve konuşmaları ile tanınan tarihçi Kadir Mısıroğlu dün akşam saatlerinde 86 yaşında hayatını kaybetti. Bunun üzerine Binali Yıldırım Twitter aracılığıyla ‘’Değerli tarihçi yazar Kadir Mısıroğlu’nun vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Mübarek Ramazan ayına adım attığımız bu saatlerde Rahmet-i Rahman’a kavuşan Mısıroğlu’na Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyorum’’ twitini atarak Mısıroğlu hakkında bir taziye mesajı yayınlandı.

 

Dün akşam oynanan Galatasaray – Beşiktaş maçı sonucu ise 2 – 0 Galatasaray galibiyetiyle bitti. Galibiyet sonrası sevinç ile Abdurrahim Albayrak tarafından Binalı Yıldırım’ın taziye mesajının altına oynayan bebek GİF’i gönderilmesi sosyal medyada olay oldu.

Derbi sonrası galibiyet sevinci kurbanı olduğu düşünülen Abdurrahim Albayrak kısa süre sonra olay yaratan twiti sildi.

Twitter Kullanıcılarına Konuşacak Malzeme Çıktı

Yaşanan olayın ardından Abdürrahim Albayrak’ın cevabının altına yüzlerce twit yağdı. Şampiyonluk yarışında Galatasaray‘ın Süper Lig‘deki şampiyonluk yarışındaki iddiası üzerine  ‘’Başkanım ilk önce bir kupayı alsaydık’’ gibi şakacı cevaplar Galatasaraylı taraftarlar arasında alay konusu oldu.

Paylaş

Yorum bırakın