Yusuf ve Abdülkadir’e Büyük Teklif

0

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, yıldızı parlayan oyuncuları Yusuf Yazıcı hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz sezon içerisinde adı Avrupa kulüpleriyle anılan Yusuf Yazıcı yaklaşan transfer döneminde yine büyük kulüplerin radarına girdi.

Ağaoğlu yaptığı açıklamada Yusuf Yazıcı ile Abdülkadir Ömür’e ciddi talipler bulunduğunu söylerken, iki futbolcunun yeteneklerini ve gelecekleri düşünüldüğünde yapılan tekliflerin yeterli olmadığını belirtti.

Yusuf ve Abdülkadir için geçtiğimiz sezon İspanya’nın köklü kulüplerinden Sevilla tarafından 14 Milyon Euro teklif edildiğini ve reddettiklerini açıklayan başkan, ‘’Bu transfer döneminde teklifler daha yüksek fakat yeterli değil.’’ dedi.

Kırmızı Şeytanlar Talip

İngiliz devi Manchester United’ın bu transfer döneminde iki futbolcu için de 20 milyon Euro teklif ettiği iddia ediliyor. Bu iddialar hakkında net bir açıklama yapmayan başkan,  “Bizim beklediğimiz rakam belli. Yusuf ve Abdülkadir’i toplam 30 milyon Euro’dan aşağıya satmayı düşünmüyoruz. Onlardan gelecek para ile de birçok hedefimiz var. Bu parayı, altyapımıza ayırmak istiyoruz. Öncelikle tesisleşmeye önem vererek kamp merkezlerinin iyileştirilmesi konusunda bir takım adımlar atacağız.’’ diyerek üstü kapalı doğruladı.

Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor’un bu sezon sergilediği performanstan oldukça memnun olduklarını gönül rahatlığıyla söylerken gelecek için hedeflerinin daha büyük olduğunu belirtti.

Başkan “İyi bir sezon geçirdik. Beklentilerimizin üstüne çıktığımızı düşünüyorum. Kalan haftalarda da tüm maçları kazanabiliriz. Bunu başarırsak gelecek sezona moralli girer ve çok büyük bir adım atmış oluruz” cümleleriyle konuşmasına son verdi.

Paylaş

Yorum bırakın