Kaybolan İki Çocuk İçin Rize Seferber Oldu

0

1 Nisan günü 17:00 sularında Rize Fındıklı bölgesinde oynadıkları bir parkta kaybolan iki çocuk için tüm Rize ayağa kalktı.

Biri 4 (Selim Yağız Özkan) diğeri ise 5 (Barış Yıldırım) yaşında olan iki çocuk için kayboldukları fark edildiği vakitten beri derin bir arama çalışması sürüyor. Takviye olarak Rize’ye gelen arama kurtarma ekipleri de emniyet ekipleriyle birlikte arama gruplarına katıldı.

Güvenlik kameralarına takılan bir şüphelinin çocukları kaçırmış olma ihtimali olduğunu belirten polis, parktan bir şüphelinin çıktığını ve hemen arkasından da iki çocuğun çıktığını açıkladı. Polis kimliğini belirleyemediği kişinin çocuklarla bağlantısı olup olmadığı yönünde çalışmalarını sürdürüyor.

 

Dalgıç Ekipleri Nöbette

AKUT, JAK (Jandarma Arama Kurtarma) ve AFAD ekipleri gece de dâhil olmak üzere hala aramalara devam ederken, belediye hoparlörlerinden bilgilendirici çağrılar ve bölgede bulunan kişilerin cep telefonlarına toplu SMS gönderilerek arama tüm Rize’ye yayıldı.

Olumsuz ihtimallere karşı belirlenen ekipler ve vatandaşlar dere yatakları, inşaat alanları ve harabe alanları da aramakta. Ayrıca sualtı aramaları için Rize Emniyet Müdürlüğü tarafından yönlendirilen dalgıç ekipleri de dere yataklarında aramalara hızla başladı.

 

Paylaş

Yorum bırakın