İşçi Bayramında İş Kazası Sonucu 2 Ölü

0

Kastamonu’nun Ağlı ilçesi Turnacı köyünde faaliyet göstermekte olan bir mermer ocağında iş makinesi ile yapılan bir çalışma sonucunda 2 çalışan hayatını kaybetti.

Turnacı köyünde bulunmakta olan bir mermer ocağında ekskavatör (kazma ve kırma işlerinde kullanılan iş makinesi) ile yapılan bir çalışma sırasında yamaçtan gelen kaya ve mermer parçaları makinenin içinde bulunan operatör Kemal Aysan (54) ile yanında bulunan Recep Kayan’a (40) isabet etti.

Aniden gerçekleşen talihsiz olayın sonucunda iki çalışan da ağır yaralandı. Durumun ciddiyetini fark eden diğer çalışma arkadaşları ise olay  yerine ambulans çağırarak ilk müdahalelerin yapılmasına yardımcı oldu. İşçilerin durumlarının oldukça ağır olduğu tespit eden acil servis ekipleri Kemal Aysan’ı Kastamonu Devlet Hastanesine kaldırılırken, Recep Kayan ise Devrekani Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayan çalışanlardan Kemal Aysan’ın cenazesi, Kastamonu Devlet Hastanesi’nin morguna kaldırılırken, Recep Kayan’ın cenazesi ise Devrekâni Devlet Hastanesi’nin morguna kaldırıldı.

Yetkili birimler ise konu hakkında soruşturma davasını yürütmeye devam ediyor.

Paylaş

Yorum bırakın