Makam Araçları Düğün Arabası Oluyor

0

Son belediye seçimleriyle Amasya Belediye Başkanı seçilen Mehmet Sarı, belediye müdürlerine tahsis edilmiş olan belediyeye zimmetli makam araçlarını müdürlerin kullanımından alarak büyük ses getirmişti. Bu kez de araçları gelin arabası yapacağını açıklayarak ikinci kez kamuoyunu şaşırttı.

Seçim öncesi vaatlerinde makam ayrıcalıklarını kimsenin kullanamayacağını, kendisinin dahi belediye tarafından tahsis edilmiş araç ile eve gitmeyeceği sözünü veren Mehmet Sarı seçim ardından hemen işe koyulmuştu.

Araçları belediyenin önüne park ettikten sonra gazetecilerin ‘’Peki araçlar ne olacak?’’ sorusuna ‘’Henüz net bir şey düşünmedik. Kararımızı verdiğimizde ilk sizlerin duyacağına emin olabilirsiniz.’’ açıklamalarında bulunan Sarı, araçların gelin aracı olarak kullanmasına karar kıldıklarını açıkladı.

evlenen çiftlere, şoförü ve süslemesi yaptırılarak gelin arabası olarak hizmet vereceğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Sarı, ‘’ Kararı arkadaşlarımla istişare ederek aldım. Amasya’da düğün yapan gelin ve damat adaylarının, şoförü, süslemesi, deposu doldurularak belediyemiz bünyesinden karşılanması şartıyla gelin arabası bizden olacak. Arkadaşlarımız, ‘bir gün de 5 tane düğün olursa ne yapacağız’ diye soruyor. 15 tane gelin dahi olsa hepsi bizden olacak. Vatandaşlarımız gelip bize talepte bulundukları takdirde istenen arabalarımızı süslenmiş bir şekilde gönderiyoruz.”  diyerek seçim vaatlerinin gerçekleştirmiş ve vatandaş odaklı hizmet vereceklerini bir kez daha hatırlatmış oldu.

Benzer Davranışı Tunceli’nin Kominist Başkanı TKP’li Fatih Mehmet Maçoğlu belediyeye ait makam aracını yeni evlenen bir çifte tahsis ederek kamuoyundan büyük alkış toplamıştı.

Paylaş

Yorum bırakın