Çocuklar İçin Katkısız Fındık Cipsi

0

Fındık Araştırma Enstitüsü (FAE) tarafından başlatılan proje sonucunda çocuklar artık cips yeme alışkanlığı olan çocuklar sağlıksız cipsler yerine katkısız doğal fındık cipsleri yiyecek.

 

Fındık Araştırma Enstitüsü Müdürü Gökhan Kızılcı konu fındık cipsi hakkında yaptığı açıklamada, fındığın yetiştirilmesinden geliştirilmesine ve de ürünün gıda sektöründe değerlendirilmesinden bahsetti. Bu konu hakkındaki çalışmaların en etkilisinin fındık cipsi üretimi olduğunu belirten Kızılcı, göz bebeği projenin bakanlık tarafından da kabul gördüğünü belirtti.

Çocuklarda cips yeme alışkanlığının yüksek olduğunu ve bunun zararlı bir alışkanlık olmaktan çıkartmak istediklerini vurgulayan Kızılcı, “Biz de buradan yola çıkarak, çocuklarımıza daha sağlıklı ürün sunma adına fındıktan cips üretimi için çalışma başlattık. Ar-Ge çalışmalarımız sürüyor. Çocuklarımızın damak tadına en uygun cipsi üretmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Piyasada içerisinde fındık bulunan birçok gıda bulunmakta fakat fındık cipsinin en büyük farkı tamamen fındıktan yapılması ve doğallığını bozacak herhangi bir işlemden geçmemesine dikkat çeken Kızılcı’’Piyasada içerisinde fındık yer alan birçok gıda ürünü mevcut. Bizim ürünümüz ise mevcut cipslerle fındığın karışımı gibi bir şey olmayacak. Tamamen fındıktan elde edilecek ve doğal olacak. Kendi yağıyla kavrulacak. Fındığı un haline getirdikten sonra çocuklarımızın damak tatlarına uygun baharatlarla karıştırarak cipse dönüştüreceğiz. İçerisinde hiçbir katkı veya insan sağlığına zararlı madde yer almayacak. Anne ve babalar üreteceğimiz cipslerle ilgili hiçbir endişe yaşamayacak. Doğal ve sağlıklı olacağı için çocuklarına gönül rahatlığı İçerisinde yedirebilecekler.” açıklamalarında bulunarak ebeveynleri ve fındık severleri meraklı bir bekleyişe içerisine soktu.

Paylaş

Yorum bırakın