18 Yaşından Küçüklere Uçak ve Otobüs Bileti Satışı Yasağı

0

Trabzon Valiliği’nin yaptığı açıklamada, 18 yaşından küçüklere otobüs bileti ve uçak bileti satışlarının yasaklandığı duyuruldu.

 

Vali İsmail Ustaoğlu ve Trabzon Emniyet Müdürü Orhan Çevik kararıyla yapılan duyuruda, şehirler arası otobüs terminalleri, hava ve deniz yolu acentelerinde 18 yaşından küçük çocuklara bilet satışı yasaklandı. Kararla ilgili açıklamada Vali Ustaoğlu ve Emniyet Müdürü Orhan Çevik ”İlimizde, ailesinin ve kurumun bilgisi dışında evden ve yurttan kaçarak kayıp durumuna düşen çocuk ve gençlerin başlarına gelebilecek ve ileride yaşamlarını olumsuz etkileyecek olayların engellenmesi, izinsiz il dışına çıkmalarının önüne geçilmesi ile ailelerdeki kayıp çocuk infialinin yaşanmaması için şehirler arası seyahatlerde 18 yaşından küçüklere bilet satışı valilik makamının olurlarıyla yasaklamıştır.” diyerek net bir açıklamada bulunmuştur.

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ve Emniyet Müdürü Orhan Çevik’in imzasıyla yapılan açıklamada, şehirler arası otobüs terminalleri, hava ve deniz yolu acentelerinde 18 yaşından küçük çocuklara bilet satışı yasaklandı. Karara ilişkin yapılan açıklamada, “İlimizde, ailesinin ve kurumun bilgisi dışında evden ve yurttan kaçarak kayıp durumuna düşen çocuk ve gençlerin başlarına gelebilecek ve ileride yaşamlarını olumsuz etkileyecek olayların engellenmesi, izinsiz il dışına çıkmalarının önüne geçilmesi ile ailelerdeki kayıp çocuk infialinin yaşanmaması için şehirler arası seyahatlerde 18 yaşından küçüklere bilet satışı valilik makamının olurlarıyla yasaklamıştır” denildi.

Emel 12 Gündür Kayıp

11 Nisan günü Sürmene ilçesindeki evinden cüzdan, cep telefonu ve kimliğini almadan çıkan 17 yaşındaki lise öğrencisi Emel için 11 gündür arama çalışmaları sürüyor.

Paylaş

Yorum bırakın