Karadeniz’in En İyi 10 Plajı

0

Uzun sahil şeridine sahip Karadeniz’in plaj yönünden çok avantajlı bir konuma sahip olduğunu not edelim. Her ne kadar Karadeniz hırçın dalgaları ve insanı sürükleyici akıntıları ile bilinse de, güvenle yüzülecek birden fazla plajının olduğunun bilinmesi gerekir. İşte o plajlardan bazılarını derledik…

 

1. Gideros Sahili

Kastamonu sınırları içerisinde bulunan Gideros sahili sanki Karadeniz’den koparılan bir göl gibi. Karadeniz’in hırcın dalgalarının uğramadığı koyda eşsiz bir yüzme keyfi yaşamak için uğrayabilirsiniz.

 

2. Çötlük Plajı

Amasra Akkonak’da bulunan plaj her ne kadar kayalıklardan oluşsa da denizin sakinliği ve doğa ile iç içe bir yüzme deneyimi sunmasından dolayı tercih edilebilecek en iyi plajlardan birisidir.

 

3. Bozköy Plajı

Çakraz sınırları içerisinde bulunan Bozköy, Karadeniz sahil şeridinin görülmesi gereken kumsala sahip plajlarından birisidir. Yaz sezonunda oldukça kalabalıklaşan plajın doğa içerisinde yer alması da yüzme keyfini ayrıca artıran özelliklerden biri.

 

4. Mugada Plajı

Bartın’a bağlı Mugada Köyü sınırları içerisindeki plaj yüzmeye en verişli noktalardan birisidir. Sakin ve durgun denizi ile yüzme keyfi yaşamak isteyenlere güvenli bir sahil oluyor. Burada hem yeşili hem de denizin maviliğini doyasıya yaşamanız mümkündür.

 

5. Avara Plajı

Çakraz tatil köyünden birkaç kilometre kadar uzaklıkta yer alan plaj kumsaldır. Yeşilin ve mavinin kucaklaştığı bir noktada yer alır. Oldukça sakin ve yüzmeye elverişli rotalardan birisidir.

 

6. Çakraz Plajı

Karadeniz’in en bilinen plajları arasında yer alan Çakraz, yaz sezonunun açılmasıyla beraber tatilcilerin gözde mekanlarından birisi haline gelir.

 

7. Güzelcehisar Plajı

Sakin bir plaj arayanlar için tercih edilebilecek yerin denizi oldukça güvenlidir. Mükemmel bir doğa manzarasına sahip bölgede 7 bin yıllık lav kayalıkları bulunur. Bu harika manzara eşliğinde mükemmel bir yüzme deneyimi yaşamak oldukça keyif vericidir.

 

8. İnkumu plajı

Karadeniz’in en çok tercih edilen plajlarından birisidir. Tatil evlerinin de yer aldığı bölgede çamlık ağaçları ile uçsuz bucaksız bir yeşil manzara yer alır. Ayrıca denizin maviliği de bu yeşile eşlik eder. ailecek eşsiz bir tatil imkanı yaşanacak yerler arasında bulunur.

 

9. Küçük Liman Plajı

Amasra sınırları içerisindeki plaj sakin ve yüzmeye en elverişli bölgelerden birisidir. Sabah erken saatlerinde hareket ederek iyi bir yer kapılması gerekir. Yaz sezonunu oldukça kabalık geçiren plajlardan biridir.

 

10. Büyük Liman Plajı

Amasra’nın en büyük plajıdır. Yeşilin ve mavinin cömertçe sunulduğu bir bölgede yer alır. Kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biridir.

Paylaş

Yorum bırakın